„Gepardowcy” w Toruniu

Kolejną niezapomnianą przygodę mają za sobą zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „Gepard”. W minioną środę 23 września mieli okazję wziąć udział w jednodniowej wycieczce do Kruszwicy i Torunia zorganizowanej przez Biuro Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie – Poznań. W wyjeździe obok przedstawicieli śremskiego klubu (Julita Ławniczak, Karol Marciniak, Damian Menzel, Tobiasz Zawierta) uczestniczyli reprezentanci „Herkulesa” Szamotuły, „Piotrka” Kościan oraz poznańskich „Mustangów”.

Zgodnie z harmonogramem wyjazdu wycieczkowicze w pierwszej kolejności udali się do Kruszwicy, gdzie odbyli rejs statkiem po jeziorze Gopło, po czym wraz z przewodnikiem weszli na Mysią Wieżę. Głównym celem wycieczki był jednak Toruń. W planie zwiedzania tegoż miasta nie mogło zabraknąć wizyty w Żywym Muzeum Piernika, gdzie każdy z uczestników miał okazję samodzielnie wykonać swojego niepowtarzalnego piernika oraz poznać tajniki sztuki piernikarskiej.

W dalszej części pobytu w Toruniu wycieczkowicze spacerowali po tamtejszej, bardzo urokliwej starówce oraz obejrzeli seans „Makrokosmos” w Planetarium. Tuż przed opuszczeniem grodu kojarzonego z osobą Mikołaja Kopernika „Gepardowcy” wraz z pozostałymi uczestnikami wyjazdu udali się do Pierogarni „Stary Młyn”, gdzie skosztowali przepysznych pierogów zwanych „piecuchami”. Po tak smacznej uczcie wszyscy z chęcią udali się na krótki spacer wzdłuż Wisły i w ten sposób pożegnali Toruń.

Tak zakończyła się kolejna wyprawa z udziałem przedstawicieli „Geparda”. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć w niej udział i już teraz czekamy na kolejne, równie atrakcyjne wyjazdy.

Możliwość komentowania została wyłączona.