„Gepardy” pod Giewontem


7 grudnia 2011 roku 30-osobowa grupa dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie reprezentujących stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Poznań (w tym gronie „Gepardowcy” – Tobiasz Zawierta i Krzysztof Najdora) wyrusza wczesnym rankiem z Poznania na zimowy obóz sportowy do Zakopanego. Podstawowym celem ich wyjazdu jest doskonalenie umiejętności w zakresie narciarstwa zjazdowego jak i biegowego. Na miejscu okazuje się, że w stolicy polskich Tatr śniegu jak na przysłowiowe lekarstwo…

Na szczęście na ratunek przychodzą sztucznie naśnieżane stoki w Bukowinie Tatrzańskiej (Kotelnica) oraz w Białce Tatrzańskiej (Rusiń-SKI).

W programie obozu obok wspomnianego szaleństwa na śnieżnym puchu nie zabrakło także pływania, gry w bowling, zajęć z nordic walking, marszów na rakietach śnieżnych oraz rozgrywek w boule w wersji halowej (softpetanque).

Co warte podkreślenia, w trakcie obozu uczestnicy mieli również okazję by  zwiedzić Zakopane, obejrzeć filmy związane z przyrodą tatrzańską w siedzibie Muzeum Przyrodniczego TPN czy pospacerować Drogą Pod Reglami. Bez wątpienia na długo w ich pamięci pozostanie także dzień spędzony w Termie Bania w Białce Tatrzańskiej.

Jak to w życiu bywa – wszystko co dobre szybko się kończy. Nie inaczej było z naszym obozem. 11 dni minęło w ekspresowym tempie i trzeba było wracać do domu. 18 grudnia pożegnaliśmy Zakopane. Z pobytu w stolicy polskich Tatr pozostał nam film, na który z przyjemnością zapraszam.

Maciej Maćkowiak

Możliwość komentowania została wyłączona.