„Góra Grosza” coraz bliżej

Już za kilkanaście dni w szkołach i przedszkolach w całej Polsce zainaugurowana zostanie kolejna, XV już edycja akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM.  Zgodnie z przyjętym regulaminem tegoroczna zbiórka popularnych „groszaków” rozpocznie się 24 listopada i potrwa do 5 grudnia.

Zachęcając do włączenia się w to szlachetne przedsięwzięcie jego pomysłodawcy wskazują szereg korzyści wynikających z uczestnictwa w akcji. Wśród tych najważniejszych wymieniają między innymi: „Uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej” – (efekt wychowawczy) czy „możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci” – (efekt integracyjny).

Co godne podkreślenia, cele akcji pozostają niezmienne. Priorytetem „Góry Grosza” pozostaje zatem zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

                Uczniów, pracowników jak sympatyków naszej szkoły nie trzeba przekonywać do wspierania tak cennych inicjatyw. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” bierzemy udział od kilku lat i bez przysłowiowych „dwóch zdań” zapewne nie zabraknie nas wśród aktywnych uczestników tegorocznej zbiórki.

Każdy kto zechce przyłączyć się do usypania naszej szkolnej „Góry Grosza”, może zgłosić się do gabinetu Pani Dyrektor i  tam wrzucić swoje „groszaki” do specjalnego pojemnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.