„LIPA 21”

W tym roku szkolne obchody Światowego Dnia Zespołu Downa przypadły na poniedziałkowe przedpołudnie 23 marca. Ten dzień chcieliśmy uczynić wyjątkowym dla wszystkich uczniów z dodatkowym chromosomem 21 oraz zwrócić uwagę społeczności lokalnej na ważny temat, jakim jest niepełnosprawność intelektualna, w tym Zespół Downa.

Na uroczystość zostali zaproszeni wszyscy uczniowie z zespołem Downa wraz z rodzicami oraz często bywający w szkole absolwenci (również z rodzicami). Ponadto zaproszenie przyjęli przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Policji.

Przy pięknej, słonecznej, pogodzie w obecności zaproszonych gości i całej społeczności szkolnej posadziliśmy drzewo w alei przed szkołą. Zostało mu nadane imię –  „LIPA 21”.

Dlaczego lipa? Znaczenie i zastosowanie lipy jest bardzo szerokie. Jednak, bez względu na kulturę, niosła ze sobą przyjemne skojarzenia. Drzewo to jest symbolem m.in. pokoju i delikatności. Lipy nazywano na cześć znanych ludzi. Sadzenie drzew i nazywanie ich jest poza tym ogólnie przyjętą formą uczczenia kogoś.

Dlaczego „Lipa 21”? Chcemy w ten sposób uczcić wszystkich uczniów i absolwentów, którzy mają dodatkowy chromosom 21.

Możliwość komentowania została wyłączona.