„Młodziki” w akcji

Dnia 30 listopada br. odbyło się kolejne spotkanie Klubu Olimpiad Specjalnych „Gepard – Młodziki”. Głównym założeniem zajęć było opanowanie zadań ćwiczebnych z drugiego zestawu ćwiczeń – „chodzenie i bieganie”. Zwracałyśmy uwagę, aby zarówno chód jak i bieg był prawidłowy –  poprzeczne ułożenie stóp, ruchy przeciwstawne ramion do kończyn dolnych, ciche stąpanie, bieganie na palcach oraz na piętach. Stopniowałyśmy także długość kroków – dzieci poruszały się po znacznikach, które z czasem rozsuwałyśmy, co powodowało wydłużenie kroku.

Zgodnie z ustalonym harmonogramem zajęcia rozpoczęły się wesołymi zabawami „Ogonki” oraz „Wiewiórki do dziupli”. Uczestnicy szybko zaznajomili się z regułami zabaw, z radością i zaangażowaniem brali w nich udział. Elementem dodatkowym były ćwiczenia siłowe tj. wspinanie się po drabince oraz ćwiczenia na drążku (zwisy). Atrakcją okazała się trampolina, na której to ćwiczenia były miłym zakończeniem spotkania.

Na poniedziałkowych zajęciach zabrakło Macieja – świetnego sportowca, ale gościnnie przybył do nas Jakub, który wykazał się dużą sprawnością i chęcią do podejmowania nowych wyzwań. Dziękujemy „Młodzikom” i do zobaczenia!

Możliwość komentowania została wyłączona.