„Spotkajmy się. Po prostu”

Nasza szkoła włącza się po raz drugi w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy  kampanię społeczną „Mam to w genach” prezentującą osoby z zespołem Downa jako ludzi z pasjami, marzeniami, które są takie, jak pozostałej części społeczeństwa.

W tym roku ten dzień przebiega pod hasłem „Spotkajmy się. Po prostu”  i jest kontynuacją poprzedniej inicjatywy. Tym razem zapraszamy do bezpośredniego poznania  pasji naszych uczniów i wspólnego spędzenia czasu na stopie koleżeńskiej.

Z entuzjazmem nasze zaproszenie do wspólnego projektu przyjęło Gimnazjum nr 2, czyli nasi sąsiedzi.  Można nawet  rzec „sąsiedzi z podwórka”, ponieważ mijamy się na naszym szkolnym boisku, w czasie gdy gimnazjaliści  idą na zajęcia do Bazaru.

Pierwszym etapem tegorocznej inicjatywy było przeprowadzenie warsztatów nt. niepełnosprawności dla młodzieży z „Dwójki”. Wzięły w nim udział cztery klasy. Każde spotkanie było dla nas ciekawe i ważne. Wierzymy, że rozmowy z młodzieżą są dobrym sposobem na poprawę wizerunku osób z niepełnosprawnością i wstępem do partnerskich relacji opartych na szacunku i akceptacji.

W marcu planujemy także spotkać się z uczniami „Dwójki” w naszej szkole, abyśmy mogli  lepiej się poznać. Szukamy tematów i działań, które mogą nas łączyć, aby spędzić razem  czas na gruncie towarzyskim, jako partnerzy. Być może płaszczyzną porozumienia okaże się sport lub warsztaty kulinarne…? Zobaczymy.

O szczegółach przebiegu naszej inicjatywy poinformujemy w najbliższym czasie.

Możliwość komentowania została wyłączona.