„Trójkowe” jasełka


Zapachy świątecznych potraw, znajome dźwięki kolęd, bożonarodzeniowe ozdoby, którymi ustrojone są szkolne korytarze i sale – wszystko to tworzy niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju przedświąteczny klimat. W naszej „Trójce” ów magiczny stan zapanował już na kilka dni przed Bożym Narodzeniem… 

W czwartek 22 grudnia przy choince spotkała się cała nasza szkolna rodzina. Byli uczniowie, pracownicy szkoły, licznie przybyli także rodzice. Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęło się przedstawienie jasełkowe, w którym jak co roku wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie.

Co ciekawe, wśród głównych aktorów doskonale przygotowanego widowiska znalazła się mama Alicji Czapli, która uświetniła jasełka grą na akordeonie. Godny odnotowania jest również fakt, iż w gronie muzyków (pan Waldek Zawada – gitara, pani Maria Czapla – wspomniana akordeonistka) zadebiutowała pani Agata Guzik. Przedstawicielka grona pedagogicznego pokazała, że gra na bębenkach nie jest jej obca. Brawo za odwagę.

Bezpośrednio po przedstawieniu jasełkowym oraz świątecznych życzeniach, jakie wszystkim obecnym złożyła pani dyrektor Krystyna Rymaniak uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami udali się do swoich sal lekcyjnych. Tam, w klasowym gronie składali sobie życzenia, łamali opłatkiem, śpiewali kolędy oraz rozkoszowali się smakiem świątecznych wypieków. Tak pożegnaliśmy rok 2011 w murach „Trójki”.

Maciej Maćkowiak

Możliwość komentowania została wyłączona.