100, 40 i …10

Towarzyszy nam od zarania dziejów, pędzi nieustannie do przodu, nie wie co to urlop czy L4, nikt nie potrafi go zatrzymać…CZAS. Nawet tym najbardziej „zabieganym” przypomina o swoim istnieniu 31 grudnia, kiedy w sylwestrową noc  w sposób szczególny doświadczamy nieuchronności przemijania.

Tak też będzie dzisiaj, już za kilka godzin…O północy pożegnamy rok 2013. Czy zrealizowaliśmy swoje marzenia, plany? Czy mijający rok zaliczymy do udanych? Zapewne wielu z nas będzie odpowiadać sobie na te i podobne pytania.

Dla nas – pracowników Zespołu Szkół Specjalnych, naszych uczniów, ich  rodziców i wszystkich sympatyków naszej placówki mijający rok był czasem szczególnym, który zawsze kojarzyć się będzie z uroczystymi obchodami „Roku z Trójką”. Minione dwanaście miesięcy poświęciliśmy bowiem na organizację imprez uświetniających  jubileusz 40-lecia utworzenia Szkoły Specjalnej w Śremie oraz 100-lecia budynku, w którym mieści się nasza placówka.

Jak się okazuje w roku 2013 mieliśmy jeszcze jeden jubileusz, co prawda nie tak spektakularny jak wspomniane wyżej, ale bez wątpienia godny odnotowania. Pisząc te słowa mam na uwadze 10-lecie pracowniczych wyjazdów turystycznych. Nasze wycieczki organizowane od 2003 roku stały się „trójkową” tradycją i na trwałe wpisały się w życie szkoły.

Na pierwszą z nich udaliśmy się w Bieszczady (baza w miejscowości – Bystre pod Baligrodem). Podczas tej historycznej wyprawy byliśmy między innymi nad Soliną,  weszliśmy na Tarnicę, przeszliśmy Połoninę Wetlińską, zwiedziliśmy klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy, podziwialiśmy cerkiew w Turzańsku…

Od 2007 roku obok wycieczek letnich zaczęliśmy organizować wyjazdy jesienne (debiut w Międzygórzu, Kotlina Kłodzka). Jak dotąd na liście wyjazdów mamy 18 wypraw (11 letnich i 7 jesiennych). Przed nami… wyjazd nr 19…!

Żegnając rok 2013 życzę wszystkim Czytelnikom naszej szkolnej strony zdrowia, wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń w nadchodzącym 2014 roku.

Maciej Maćkowiak     

 Ps.

Wykaz pracowniczych wycieczek turystycznych

a)    letnie:

 

Lp.

rok

Miejsce

1.

2003

Bystre pod Baligrodem, BIESZCZADY

2.

2004

Krościenko, PIENINY

3.

2005

Zawoja, BESKID ŻYWIECKI

4.

2006

Wetlina, BIESZCZADY

5.

2007

Ochotnica Górna, GORCE

6.

2008

Korbielów, BESKID ŻYWIECKI

7.

2009

Rytro, BESKID SĄDECKI

8.

2010

Brenna, BESKID ŚLĄSKI

9.

2011

Zakopane, TATRY

10.

2012

Zakopane, TATRY

11.

2013

Zakopane, TATRY

 

b)    jesienne:

 

Lp.

rok

Miejsce

1.

2007

Międzygórze, KOTLINA KŁODZKA

2.

2008

Szklarska Poręba, KARKONOSZE

3.

2009

Karpacz, KARKONOSZE

4.

2010

Czerniawa – Zdrój, GÓRY IZERSKIE

5.

2011

Radomierz, RUDAWY JANOWICKIE

6.

2012

Zieleniec, GÓRY ORLICKIE

7.

2013

Rzeczka, GÓRY SOWIE

 

Możliwość komentowania została wyłączona.