11 listopada 2015 r.

W naszej szkole już od kilku dni panowała wyjątkowa atmosfera zbliżającego się największego święta wszystkich Polaków. To uczniowie klas podstawowych, gimnazjalnych i PdP przygotowywali uroczystą akademię.

W środę, dniu poprzedzającym rocznicę Odzyskania Niepodległości, wszyscy zgromadziliśmy się na holu. Z czcią odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, mówiliśmy wiersze patriotyczne i śpiewaliśmy pieśni ojczyźniane. One przypominały nam, że Ojczyzna znajduje się w otaczającej nas pięknej przyrodzie a nasza nauka, praca, wzajemna pomoc i życzliwość, dbałość o kulturę języka, troska o Miejsca Pamięci Narodowej oraz pielęgnowanie tradycji świadczą o patriotyzmie.

Troje gimnazjalistów otrzymało dyplomy i nagrody za najlepsze wyniki w konkursie Mistrza Ortografii. Pierwsze miejsce zajął Tomasz Graefling, drugie wywalczyła Agnieszka Kowalska, a trzecie przypadło Patrykowi Szczęsnemu. Bardzo liczna grupa reprezentantów odebrała dyplomy w konkursie zielarskim.

Pod koniec uroczystości pani dyrektor pogratulowała laureatom oraz podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy pracowali przy przygotowaniu tego pięknego dnia.

Możliwość komentowania została wyłączona.