15 urodziny „Geparda”

Pierwszy w życiu lot samolotem (do Istambułu, Antalyi, Rzymu, Aten), krótka modlitwa przy grobie papieża Jana Pawła II, zwiedzanie rzymskiego Coloseum, spacer urokliwymi uliczkami czeskiego Ołomuńca, październikowe kąpiele słoneczne na przepięknych plażach tureckiej Antalyi, pobyt na trybunach zrekonstruowanego w latach 2003 – 2004 Kallimarmaron Panathinaiko (powstały ok. 330 wieku p.n.e. stadion wszystkich Ateńczyków), udział w Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych – Ateny 2011 – to tylko niektóre, te najbardziej spektakularne z setek wydarzeń, których uczestnikami byli zawodnicy „Geparda”… Ich wielka przygoda z Olimpiadami Specjalnymi zaczęła się 21 listopada 2000 roku.

To wtedy podpisana została umowa, na mocy której w siedzibie naszej szkoły utworzona została Sekcja Olimpiad Specjalnych „Gepard”, która jednocześnie włączona została do ogólnoświatowego stowarzyszenia Olimpiady Specjalne z siedzibą główną w Waszyngtonie. Dzisiaj (sobota 21.11.2015r.) z radością możemy świętować 15-lecie działalności „Geparda” – czasu wyjątkowego, obfitującego w sportowe emocje, radość, łzy szczęścia,  setki medali…

Przy okazji tego jubileuszu warto przypomnieć, że po raz pierwszy reprezentanci „Geparda” pojawili się na zawodach 17 lutego 2001 roku w Poznaniu, gdzie wzięli udział w turnieju hokeja halowego. Co godne zauważenia, w ciągu 15 lat „Gepardowcy” uczestniczyli łącznie w 195 imprezach o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Na swoim koncie zapisać mogą między innymi udział w dziesiątkach turniejów (Białystok, Bielsko – Biała, Bydgoszcz, Czeszewo, Drzonków, Gdańsk, Gniew, Kielce, Konin, Leszno, Łódź, Ostrowiec Świętokrzyski, Poznań, Ruda Śląska, Szamotuły, Trzcianka, Warszawa, Wisła, Wolsztyn), 16 obozach sportowych (letnie: Złotów, Straduń, Zgorzałe, Ostrowiec; zimowe: Szklarska Poręba, Karpacz, Zakopane; przygotowawcze przed wyjazdami zagranicznymi: Warszawa, Spała), 2 spływach kajakowych rzeką Wartą ze Śremu do Poznania, 3 triatlonach turystycznych (spływ kajakowy Wartą z Kawcza do Lubonia, jazda rowerem, bieg) i wielu innych przedsięwzięciach.

Analizując minione 15 lat nie sposób nie zauważyć, że obok statutowych zadań (umożliwianie podopiecznym treningów i startów w wybranych dyscyplinach sportu) „Gepard” kojarzony jest także z działaniami o charakterze kulturalno-rekreacyjnym – organizacja koncertów („Dom o Zielonych Progach” – 6 – krotnie), pikników (Majowe Pikniki Olimpiad Specjalnych w Jaszkowie, Łęknie – 11), festynów („Mamo, tato zagraj ze mną w boule” – 6), bali („Charytatywne Bale Geparda” – 7), .

Świętując 15 urodziny nie możemy zapomnieć o nieodżałowanym, zmarłym 15 marca 2009 roku Jakubie Walczaku, wielokrotnym reprezentancie „Geparda”, który wspaniale wpisał się w historię naszego klubu. Sumienny, pracowity, maksymalnie zaangażowany w treningi, prezentujący nienaganne zachowanie, z powodzeniem startujący na sportowych arenach – takim był. Przez cały czas pozostaje niezmiennie wzorem dla wszystkich zawodnikach „Geparda”.

W dniu tak szczególnym dla naszego klubu warto wspomnieć także o rodzicach naszych podopiecznych, o sympatykach „Geparda”, sponsorach, przedstawicielach lokalnych mediów, władz samorządowych zarówno gminnych jak i powiatowych, bez pomocy których wielu przedsięwzięć nie udałoby się zorganizować. Jesteśmy im wdzięczni i ufamy, że nadal będą nas wspierać.

15 lat minęło bardzo szybko. W pamięci pozostanie nam mnóstwo miłych wspomnień. Spoglądając przed siebie ufamy, że kolejne lata dostarczą wszystkim osobom związanym z „Gepardem” wielu radosnych, niezapomnianych doznań.

Możliwość komentowania została wyłączona.