16 złotych medali, 10 srebrnych, 8 brązowych i Puchar dla najlepszej Szkoły

olimpiada sportowa lesznoDnia 11.05.2017r. ośmioro uczniów naszej szkoły (Aleksandra Charemska, Marek Filipiuk, Jakub Gendera, Marta Janaszak, Filip Lambryczak, Wojciech Nika, Oliwia Rosół, Igor Sędziak) uczestniczyło w II Olimpiadzie Sportowej zorganizowanej przez Niepubliczną Specjalną Szkołę Podstawową TotusTuus w Lesznie pod patronatem Prezydenta miasta Leszna. Zawody odbyły się na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy 17 Stycznia. Celem imprezy była: integracja dzieci niepełnosprawnych, popularyzacja sportu jako aktywnej formy wypoczynku, tworzenie każdemu dziecku warunków do czynnego uczestniczenia w różnych formach sportu i propagowanie zdrowego trybu życia. Aktywność sportowa osób niepełnosprawnych ma być formą przeciwdziałania dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu.

Nasi uczniowie brali udział w następujących konkurencjach: BIEG NA 50m, BIEG NA  200m, SKOK W DAL Z MIEJSCA, RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ, RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ, KOPNIĘCIE PIŁKI W DAL, UNIHOKEJ ORAZ TOR SPRAWNOŚCIOWY.

Wszyscy zaprezentowali się znakomicie – zdobyli 16 złotych medali, 10 srebrnych oraz 8 brązowych. Po zsumowaniu wyników wszystkich konkurencji okazało się, że nasi olimpijczycy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej. W nagrodę otrzymali wspaniały PUCHAR dla najlepszej reprezentacji. Jesteśmy dumni z naszych uczniów. GRATULUJEMY!.

Możliwość komentowania została wyłączona.