18 lat minęło… czyli pełnoletni „Gepard”

18- tą rocznicę powstania Klubu Olimpiad Specjalnych „Gepard” Śrem świętowaliśmy w środę 21 listopada br. Z tej okazji zorganizowaliśmy w szkole okolicznościowy apel. W trakcie spotkania wspominaliśmy najważniejsze fakty z historii naszego klubu. Z zaciekawieniem oglądaliśmy multimedialny pokaz zdjęć dokumentujących przeróżne wydarzenia i inicjatywy związane z działalnością „Geparda”. Trudno uwierzyć, że 18 lat minęło tak szybko.

O wydarzeniach, jakie miały miejsce w tym okresie nie sposób opowiedzieć w kilku słowach. By choć trochę przybliżyć klubową historię – zwłaszcza grupie młodszych uczniów – od samego rana w szkole wyłożone zostały kroniki ukazujące całokształt działalności „Geparda”. Na specjalnie przygotowanej mini wystawie znalazły się także archiwalne zdjęcia oraz informacje o wybranych wydarzeniach obejmujących okres od roku 2000 do dziś.

Korzystając z tak wyjątkowej okazji jaką bez wątpienia są osiemnaste urodziny warto przypomnieć Czytelnikom naszej szkolnej strony internetowej kilka faktów i ciekawostek dotyczących „Geparda”, a zatem zapraszamy do lektury…  

Na wstępie poznajcie wybrane liczby „Geparda”:

1 – jeden raz w historii klubu nasz zawodnik był przyjmowany w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Miało to miejsce 19 listopada 2011r., a tego zaszczytu dostąpił nasz pływak Tobiasz Zawierta – srebrny medalista Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych –  Ateny 2011.

3 – ilość triathlonów turystycznych (spływ kajakowy Wartą – bieg – jazda na rowerze) na trasie Śrem – Poznań, w których wzięli udział „Gepardowcy”       

4 – tyle razy nasi reprezentanci reprezentowali Polskę w zawodach rangi europejskiej i światowej (Turcja – Antalya 2004, Czechy – Ołomuniec 2006, Włochy – Rzym 2006, Grecja –  Ateny 2011) 

7 – aż siedem razy z inicjatywy działaczy „Geparda” zagrał w Śremie zespół „Dom o Zielonych Progach

7 – ta liczba kojarzy się z niezapomnianymi festynami „Mamo, tato zagraj ze mną w boule”. Ufamy, że niebawem zorganizujemy kolejną – ósmą edycję.

13 – Jaszkowo, Łękno – to tam zorganizowaliśmy trzynaście pikników Olimpiad Specjalnych, w których za każdym razem uczestniczyło 150 – 400 uczestników

16 – tyle razy nasi zawodnicy startowali w imprezach sportowych rangi ogólnopolskiej (Łódź, Gdańsk, Białystok, Warszawa, Kielce, Katowice, Bielsko-Biała, Konin, Poznań, Bydgoszcz, Drzonków, Gniew, Ostrowiec Świętokrzyski, Ruda Śląska, Suchedniów)

23 – osiem zimowych (Szklarska Poręba, Karpacz, Zakopane) i piętnaście letnich (Złotów, Straduń, Zgorzałe, Ostrowiec, Szarlota, Trzcianka) razem 23 obozy sportowe z udziałem naszych zawodników. Imponująca ilość – prawda?

117 – trudno uwierzyć, ale w tylu imprezach rangi wojewódzkiej startowali nasi podopieczni

1987 – najwyższa wysokość, na którą wspięli się „Gepardowcy” (wejście na Kasprowy Wierch)

55 600 – to imponująca ilość kilometrów, jaką przejechaliśmy w drodze na zawody, obozy, wycieczki i wszelkiego typu imprezy organizowane przez Olimpiady Specjalne Polska. Jak widać jesteśmy już w trakcie drugiego okrążenia kuli ziemskiej!

Statystyką trudno objąć jest ilość emocji towarzyszących zawodnikom podczas startów jak i  łez wzruszenia wylanych z radości przez rodziców  cieszących się z dokonań swoich dzieci. Trudno jest także skrupulatnie zliczyć setki medali, jakie wywalczyli „Gepardowcy”. W dniu kiedy „Gepard” stał się pełnoletni cieszymy się z tego wszystkiego czego udało się nam dokonać – zarówno w sensie osiągnięć sportowych jak i organizacyjnych.

Kończąc nasze jubileuszowe podsumowanie trzeba wspomnieć o sympatykach „Geparda”, sponsorach, przedstawicielach lokalnych mediów, władz samorządowych zarówno gminnych jak i powiatowych, a nade wszystko o rodzicach naszych podopiecznych  – bez ich pomocy, zaangażowania wielu przedsięwzięć nie udałoby się zorganizować. Jesteśmy im wdzięczni i ufamy, że nadal będą nas wspierać.

Świętując 18-te urodziny nie możemy zapomnieć o Jakubie Walczaku i Karolu Adamie – nieodżałowanych, wielokrotnych reprezentantach „Geparda”, którzy wspaniale zapisali się na kartach historii naszego klubu. Ich sumienność, pracowitość, zaangażowanie w treningi, nienaganne reprezentowanie „Geparda” podczas zawodów pozostaną wzorem dla wszystkich zawodników naszego klubu.   

Jak już wspominaliśmy – 18 lat – minęło bardzo szybko. W pamięci pozostanie nam mnóstwo wspomnień. Spoglądając przed siebie mamy nadzieję, że kolejne lata dostarczą wszystkim osobom w jakikolwiek sposób związanych z „Gepardem” wielu nowych, radosnych doznań i tego się trzymajmy!

Możliwość komentowania została wyłączona.