„Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy”

W jesienny poniedziałek 12.10.2015 roku oficjalnie do grona uczniów naszej szkoły przyjęto dziewięcioro koleżanek i kolegów. Zgodnie z założeniami organizatorów uroczystość podzielona została na kilka części. W pierwszej – egzaminacyjnej – uczniowie musieli wykonać kilka zadań, między innymi ułożyć z rozsypanki wyrazowej pełną nazwę naszej szkoły i jej adres, dopasować nazwisko nauczyciela do nazwy przedmiotu którego uczy, posegregować figury geometryczne, uzupełnić brakujące elementy układanki, odpowiedzieć na pytania i zagadki o tematyce szkolnej. Uczniowie świetnie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami.

Głównym punktem poniedziałkowej uroczystości obok złożenia przyrzeczenia było dotknięcie wielkim (papierowym) ołówkiem ramienia każdego dziecka przez panią dyrektor Krystynę Rymaniak, co było oficjalnym aktem przyjęcia w poczet uczniów.

Okolicznościowe spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez mamy nowo przyjętych uczniów. Starsi koledzy z klas PDP na tę okazję pięknie przygotowali wystrój stołu, przy którym miło było świętować tą jakże ważną uroczystość.

Możliwość komentowania została wyłączona.