Świąteczne kulanie

Kolejny sezon treningów kręglarskich zakończyli zawodnicy „Geparda”. W  środę 2 grudnia spotkali się w obiekcie TKKF „Sokół” przy ul. Zamenhofa 7 w Śremie, gdzie od początku września br. uczestniczyli w cotygodniowych zajęciach szkoleniowych. Z uwagi na  zbliżające się święta Bożego Narodzenia ostatni trening miał nieco inny przebieg niż zazwyczaj.

Spotkanie rozpoczęło się od okolicznościowych życzeń, jakie z okazji 15-lecia „Geparda” w imieniu  członków TKKF „Sokół” Śrem złożyła Krystyna Jechura – przez wiele lat piastująca funkcję prezesa śremskich kręglarzy. Chwilę później „Gepardowcy” przystąpili do rywalizacji w świątecznym turnieju. Zgodnie z regulaminem każdy z uczestników oddawał po 20 rzutów (po 10 na każdym z torów).

W kategorii kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Joanna Paluszkiewicz (108 punktów). Obok niej miejsca na podium zajęły: 2. Kinga Nowicka (104), 3. Julita Ławniczak (101). Tuż za nimi – na czwartym miejscu ukończyła turniejowe zmagania Dorota Kubiak (97).  W bardzo wyrównanej pod względem sportowym rywalizacji mężczyzn tryumfował z kolei Marcin Kaczmarek z wynikiem 112 strąconych kręgli. Takim samym rezultatem mógł pochwalić się także Mateusz Ignaszewski, ale po uwzględnieniu regulaminowych zapisów zajął drugie miejsce. Na najniższy stopień podium wskoczył natomiast Krzysztof Najdora (109). Dalsze miejsca zajęli: 4. Damian Menzel (106), 5. Rafał Burek (106), 6. Szymon Tomaszewski (104), 7. Maciej Dudziak (101), 8. Tobiasz Zawierta (95).

Po zakończeniu sportowych zmagań zawodnicy zasiedli do świątecznie przystrojonych stołów, by porozmawiać, wypić herbatę, rozkoszować się pysznymi wypiekami, jakie przygotowali ich rodzice oraz powspominać „stare, dobre czasy”.  W tym miejscu warto zauważyć, że podczas środowego spotkania dużym zainteresowaniem zarówno zawodników jak i ich rodziców cieszyły się kroniki „Geparda” ukazujące dorobek 15 lat działalności naszego klubu.

Kolejny trening kręglarski z udziałem przedstawicieli „Geparda” odbędzie się w styczniu 2016 roku. O planowanych terminach zajęć powiadomimy w stosownym czasie. Do zobaczenia!

Możliwość komentowania została wyłączona.