29. PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

Śpiewanie kolęd to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji związanych ze Świętami  Bożego Narodzenia. Trudno wyobrazić sobie rodzinne świętowanie bez śpiewania czy chociażby słuchania „Dzisiaj w Betlejem”, „Bóg się rodzi”, czy „Lulajże Jezuniu”. Okazuje się,  że historia naszych kolęd sięga aż XV wieku. Wtedy powstała najstarsza polska kolęda, czyli  „Zdrów bądź, królu anielski”.

Uwielbiamy polskie kolędy i pastorałki i dlatego w styczniu 2020 r. już 29 raz spotkaliśmy w naszej rodzinie szkolnej na wspólnym śpiewaniu, aby włączyć się wielowiekową i radosną tradycję kolędowania. Były kolędy ale też zagadki, układanie puzzli i rozsypanki literowe związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Każdy mógł wybrać w czym chciał brać udział. Jednym słowem było miło i radośnie.

Możliwość komentowania została wyłączona.