30 września – Dzień Chłopca

Jak powszechnie wiadomo 30 września znany jest jako Dzień Chłopca. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Na początku Pani Dyrektor przywitała i złożyła uroczyste życzenia wszystkim chłopcom, zarówno małym jak i dużym. Nie obyło się również bez zaśpiewania „Sto lat”. Podczas apelu najmłodsi chłopcy mieli okazję: sprawdzić swoją celność w rzucie do tarczy oraz swój zmysł dotyku i słuchu podczas rozpoznawania przedmiotów z zamkniętymi oczami. Choć chłopcy mieli w rękach miniaturki prawdziwych pojazdów to odgadywali ich nazwy bezbłędnie. Rzut do tarczy również nie sprawił im żadnych problemów. Starsi chłopcy ćwiczyli zdolność koncentracji i pamięć podczas zapamiętywania sekwencji o emocjach. Musieli zapamiętać kolejność obrazków i obrócić się, a w tym czasie nauczyciel zabierał jedną kartkę. Ich zadaniem było odgadnąć, jakiej emocji brakuje. Wszyscy znakomicie poradzili sobie z zadaniem. Mieli też okazję odgadywać, jaki męski przedmiot mają w rękach korzystając tylko ze zmysłu dotyku. Okazało się, że nazwy przedmiotów nie stanowiły dla nich żadnego problemu. Chłopcy mieli też okazję sprawdzić swoją uważność podczas spaceru po wyznaczonej trasie, trzymając na otwartej dłoni pióro. Konkurencja choć wydawała się prosta przysporzyła niemałych trudności, szczególnie w czasie zawracania uczniów na torze. Jednak nawet z takimi trudnościami poradzili sobie wyśmienicie i wszyscy wrócili z piórem na metę. Mężczyźni mieli też okazję pokazać, że potrafią być dżentelmenami i znają magiczne słowo „proszę” podczas symbolicznego wręczania dziewczynkom bukietów kwiatów czy lalek. Przy okazji sprawdziliśmy, czy dziewczęta potrafią pięknie dziękować za prezenty.

Nasi chłopcy okazali się być tak dobrzy w każdej dziedzinie, że trudno było wyłonić zwycięzców konkurencji i w związku z tym każdy, który brał udział w konkursie zdobył nagrodę.

Nie obyło się również bez zadań dla męskiej części naszego Grona Pedagogicznego. Każdy z nich dostał zadanie zgodnie ze swoimi kompetencjami. Pan Maciej jako WF-ista oraz wspaniały przewodnik górski musiał zasiąść przed laptopem i uzupełnić test wiedzy o Tatrach. Następnie otrzymał zdjęcia gór oraz atrakcji turystycznych wraz z podpisami i musiał w jak najszybszym czasie dopasować nazwę do zdjęcia. Choć zrobiliśmy mu psikusa to nie dał się nabrać i zdał test celująco. Pan Waldek jako najlepszy muzyk w szkole musiał odgadywać z zamkniętymi oczami, na jakim instrumencie gramy. Następnie zagrał w teleturnieju „Jaka to melodia?” i z niewielką pomocą uczniów udało mu się podać tytuły wszystkich zagranych piosenek. Pan Krzysiu jako najlepszy stolarz w szkole musiał wyrzeźbić swój portret na desce oraz odgadnąć z zamkniętymi oczami, jaki drewniany przedmiot trzyma w ręku i do czego służy. Natomiast nasz pan woźny musiał w 30 sekund złożyć papierowe krzesełko oraz dopasować klucz do odpowiedniego zamka. Wszystkim panom udało się zdać test i otrzymać nagrodę.     

Mimo surowych warunków, które panują w szkole udało nam się wspólnie uczcić Dzień Chłopca. Mogliśmy choć na moment oderwać się od rzeczywistości i wspólnie kibicować kolegom podczas konkurencji oraz poznać nauczycieli z nieco innej strony.

Możliwość komentowania została wyłączona.