Atrakcji nie brakowało…

W dniu 7 listopada br. uczniowie klas PdP w towarzystwie gimnazjalistów z klasy II i III wybrali się na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolnego w Szreniawie. Na początku udali się do części folwarcznej, gdzie zostali zaproszeni na zajęcia pt. „Zwierzęta Gospodarskie„. Pod opieką przewodnika przechodziliśmy do poszczególnych boksów, w których przebywały zwierzęta: woły, konie, kuce, osioł, owce, kozy i świnie, króliki, oraz kury, gęsi i kaczki. Poznaliśmy jak wygląda życie tych zwierząt, a ponadto mieliśmy okazję zobaczyć ręczne dojenie kozy. Sporą atrakcją dla naszych uczniów była również możliwość ubijania najprawdziwszego masła w przyrządzie o nazwie kierzynka oraz próba samodzielnego dojenia krowy – na specjalnie przygotowanym – naturalnej wielkości – modelu zwierzęcia. W nagrodę za „ciężką” pracę mogliśmy nakarmić kozy.

Przez cały czas pobytu w oborze pomiędzy naszymi nogami kręciły się psotne czarne koty, z którymi niektórzy uczestnicy bardzo się zaprzyjaźnili. Gdy zmęczyły nas te zmagania gospodarskie udaliśmy się do pałacu, gdzie w przepięknej scenerii kuchni pałacowej odpoczęliśmy przy śniadaniu. Posileni i wypoczęci ruszyliśmy na zwiedzanie pałacowych pomieszczeń. Oczy świeciły się z przejęcia i usta otwierały ze zdziwienia jak inaczej mieszkali kiedyś ludzie. Wiele atrakcji dostarczyło nam zwiedzanie pokoju „Dziadka Nikodema„, gdzie uczniom ukazał się w lustrze duch tegoż dziadka, który psoci w tym pomieszczeniu i włącza radio, by zmęczeni zwiedzający nie podsypali w trakcie zwiedzania.

 Po atrakcjach w pałacu udaliśmy się na zwiedzanie pawilonów z ekspozycjami sprzętów wykorzystywanych w rolnictwie. Obejrzeliśmy między innymi: samoloty, lokomobile, różnego rodzaju traktory, pociąg, sanie, karety, kombajny, brony, pługi oraz drobne sprzęty gospodarskie i …..drewniany rower. Uczniowie z zapałem oglądali wypchane zwierzęta np. w gabinecie weterynarza.

Reasumując, wtorkowy wyjazd sprawił wszystkim wiele radości i bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci.

Możliwość komentowania została wyłączona.