Bądź EKO – załóż własny ogródek ziołowy na parapecie!

badz_ekoWiosna w pełni i coraz większa ochota, aby zjeść coś „zielonego”. Poza tym moda na zdrowy styl życia dotarła również do naszej szkoły. Oprócz cyklicznych zajęć edukacyjnych promujących zdrowe odżywianie w tym roku klasa II – III PDP pod opieką wychowawcy p. Dominiki Stefaniak założyła własny ogródek ziołowy na klasowym parapecie.

Wspólnie przygotowaliśmy doniczki, podstawki i posadziliśmy sadzonki ziół. Na zajęciach przysposobienia do pracy wykonaliśmy również etykiety informacyjne z nazwami roślin. Wszystko po to, aby obserwować wzrost naszych „ziółek”. Kiedy podrosną wykorzystamy je do przygotowania zdrowych kanapek, herbatek ziołowych oraz jako przypraw do potraw gotowanych w pracowni kulinarnej.

Zachęcamy wszystkich do założenia hodowli ziół na własnym parapecie, na balkonie lub w ogródku. Sadzonki ziół dostępne są w sklepach ogrodniczych, marketach, można też spróbować samemu wysiać nasiona ziół i przygotować rozsadę. Zapraszamy chętne osoby do naszej szkoły – w klasie nr 1. można za darmo otrzymać przygotowane przez nas etykiety ziół.

Odkryj w sobie pasję EKO – ogrodnika !!!

Możliwość komentowania została wyłączona.