Bliżej Euro

„Kto dzisiaj nie był z nami, ma czego żałować” – tymi słowami zakończył się szkolny piknik zorganizowany 19 maja 2012 r. w siedzibie „Trójki”. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, gdyż tegoroczne obchody Święta Szkoły miały wyjątkowo oryginalny program, a uczestnicy stworzyli wspaniałą atmosferę.

Mając na uwadze mistrzostwa Europy w piłce nożnej – EURO 2012, jakie już niebawem rozegrane zostaną w Polsce i na Ukrainie nasza tegoroczna impreza nie mogła mieć innego charakteru jak… piłkarski i odbywała się pod hasłem „Bliżej Euro”.

Zgodnie z planem „Trójkowy” piknik rozpoczął się o godzinie 9.00. Zainaugurowali go nasi uczniowie, którzy w specjalnie przygotowanym programie artystycznym zaprezentowali piłkarskie przeboje z repertuaru Maryli Rodowicz oraz Marka Torzewskiego. Na scenie nie zabrakło także nauczycielek ZSS, które w rewelacyjnym stylu wykonały piosenkę „Koko, Euro Spoko”.

W dalszej części sobotniej imprezy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowywali potrawy i przekąski na grilla. Co istotne, wykonywane przez nich pyszności miały mieć biało-czerwone barwy.

W czasie, gdy powstawały kulinarne cuda, rodzice i pracownicy Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej wzięli udział w pisemnym teście sprawdzającym wiedzę z zakresu EURO 2012. Jak się niebawem przekonaliśmy uczestnicy tej zabawy wykazali się bardzo dobrą znajomością tematu. Pięcioro z ponad dwudziestu uczestników bezbłędnie odpowiedziało na wszystkie pytania, a pozostali popełnili drobne błędy – brawa dla wszystkich!

Podczas „Trójkowego” pikniku nie mogło zabraknąć części rekreacyjno-sportowej. W jej programie znalazł się między innymi czwórbój piłkarski pomiędzy reprezentacjami uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Biorący udział w tej rywalizacji musieli zmierzyć się z takimi zadaniami jak – żonglerka piłką, strzały do bramki, slalom z piłką oraz wrzut piłki z autu na odległość. Po wyrównanej i emocjonującej walce zwycięzcami czwórboju została drużyna uczniów.

Kolejnym punktem programu tegorocznego Święta Szkoły był mini turniej piłkarski, w którym najlepsi okazali się rodzice. Drugie miejsce zajęła reprezentacja pracowników ZSS, a na trzecim ukończyli rywalizację uczniowie.

Pisząc o naszej sobotniej imprezie trzeba wspomnieć także o występie zespołu tanecznego ze Szkoły Podstawowej w Manieczkach, który uświetnił piknik.

Wielkie brawa i słowa uznania za pomysłowość i oryginalne wykonanie należą się także autorom przepysznych biało-czerwonych potraw, które można było podziwiać i … co najistotniejsze – spróbowaćJ. Pozostając w kulinarnych klimatach nie sposób nie wspomnieć o profesjonalnie przygotowanym i równie doskonale obsługiwanym przez p. Pawła – naszego szkolnego woźnego punkcie gastronomicznym „Euro-zagrycha”.

Podsumowując tegoroczne obchody Święta Szkoły można z satysfakcją powiedzieć, że była to impreza z gatunku tych na przysłowiowe „102”. Do zobaczenia za rok!                            MM

zobacz relację w TV RELAX oraz więcej zdjęć w galerii

Możliwość komentowania została wyłączona.