O tym, że uczniowie naszej szkoły posiadają różnorodne talenty nikogo nie trzeba przekonywać. Jedni realizują się w sporcie, inni doskonale śpiewają, są i tacy, którzy świetnie rysują, malują czy recytują wiersze. Okazuje się, że wśród naszej szkolnej rodziny mamy także utalentowane hafciarki i tkaczki. Z przyjemnością pragniemy poświecić im chwilę uwagi i zaprezentować ich ostatnie działa.
„Słoneczniki Doris” – obraz wykonany techniką haftu gobelinowego. Autorką jest uczennica klasy II PdP Dorota Kubiak. Przystępując do pracy miała do dyspozycji kanwę z nadrukowanym motywem słoneczników. Przez wiele godzin wypełniała ściegiem wbijając igłę pod kątem prostym i przeciągając z dużym wyczuciem na drugą stronę. Kanwa posiadała legendę do pracy, tak aby każda kratka i rząd wypełniały się odpowiednim kolorem nici. Gdyby się hafciarka pomyliła, pracę trzeba było pruć. Haft wymaga skupienia i staranności, a Dorota cierpliwie wykonywała kolejne rządki i słupki. Bardzo cieszyło ją zakończenie dzieła. Zwieńczeniem wielu godzin pracy było wykonanie na zajęciach stolarskich ramy. „Słoneczniki Doris” – oprawione w własnoręcznie pomalowaną ramę cieszą nasze oczy. Autorce bez wątpienia należą się wielkie brawa za ogromną cierpliwość.
„Ankowy Dywanik” – praca Ani Sobkowiak (kl. I PdP) powstaje na krośnie wykonanym przez jej kolegów na zajęciach stolarskich. Na wspomnianą ramę krosna została naciągnięta elastyczna nić osnowy. Ania przeplata na tej nici wątek z różnorodnych kolorów włóczek „odzyskanych” ze sprucia starych niepotrzebnych sweterków. Tkaczka musiała ciasno przeplatać nić, aby nie było widocznych prześwitów między rzędami. Bardzo przydatny w tej pracy okazał się grzebień, z pomocą którego można było regulować ścisłość pracy. Wielka cierpliwość Ani została nagrodzona pięknym dywanikiem o słusznych rozmiarach 120 cm długości i 50 szerokości. Po zdjęciu pracy, krosno jest wolne i czeka na kolejną tkaczkę lub…tkacza. Każdy może spróbować. Potrzeba tyko trochę chęci i cierpliwości…..