Brawa i uznanie!

Brawa i uznanieZa nami XIX Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Rozegrane w minioną środę (26.04.2017r.) – w hali sportowej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych przy ul. Bukowskiej 34 w Poznaniu – zawody, zapiszą się w pamięci reprezentantów KOS „Gepard” jako niezwykle udane. Nasi pingpongiści zademonstrowali wysoki poziom umiejętności, co przełożyło się na osiągnięte przez nich rezultaty.

Z radością informujemy, że „Gepardowcy” aż pięciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Ze zdobycia złotych krążków cieszyli się: Magdalena Adamiak (po dłuższej przerwie powróciła do startów w barwach „Geparda”), Krzysztof Najdora, Joanna Paluszkiewicz (najbardziej doświadczona pingpongistka w naszej ekipie, wielokrotna uczestniczka imprez ogólnopolskich – debiut w 2004 w Drzonkowie, potem starty w Warszawie, Kielcach, Gniewie, Koninie, Bydgoszczy, Trzciance), Tobiasz Zawierta (podobnie jak Joanna wielokrotnie reprezentował nasz klub na arenach ogólnopolskich) oraz Karol Marciniak, który w Poznaniu odnotował wymarzony debiut – rozegrał trzy mecze i wszystkie zakończył zwycięsko – brawo!

 Powody do zadowolenia mieli także pozostali zawodnicy naszej szkolnej ekipy. Do przysłowiowego worka z pięcioma złotymi medalami srebro dorzuciła druga w swojej grupie sprawnościowej Kinga Nowicka, natomiast Dorota Kubiak, Kamil Augustyniak i Damian Menzel dołożyli brązowe krążki. Jako jedyny bez wymarzonego medalu wrócił do domu Rafał Burek (4 miejsce w swojej grupie), ale swojego występu bez wątpienia nie musi się wstydzić.

            Podsumowując środowy występ „Gepardowców” można stwierdzić, że na tle innych klubów wypadliśmy znakomicie. Cieszą wysokie lokaty, ale chyba jeszcze bardziej poziom zaprezentowanych umiejętności. Wiele spotkań z udziałem naszych zawodników obfitowało w szereg doskonałych zagrań – mówiąc wprost było co oklaskiwać. Mamy nadzieję, że po kilkuletniej przerwie zawody w tenisie stołowym rozgrywane w ramach Olimpiad Specjalnych powrócą do Śremu, a tym samym sympatycy popularnego pingponga będą mieli okazję zobaczyć co potrafią nasi gracze.

            W uzupełnieniu warto dodać, że w XIX Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego w Poznaniu uczestniczyło 60 zawodników z 12 klubów z Jastrowia, Kłecka, Łopienna, Mosiny, Poznania, Rokietnicy oraz Śremu. Zgodnie z zasadami Olimpiad Specjalnych rywalizacja pomiędzy nimi odbywała się w 15 grupach sprawnościowych (podział na grupy wg kryterium płci, wieku, poziomu umiejętności). Do zobaczenia na kolejnym turnieju!

Możliwość komentowania została wyłączona.