Brawo Gepard!

„Zawody – SUPER”, „Miło było jak zawsze!” – tego typu komentarze napływają z różnych zakątków Wielkopolski do organizatorów XVI Regionalnego Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych, jaki w środę 23 października odbył się w Śremie.

W zawodach wzięło udział 89. pingpongistów z 20. Klubów Olimpiad Specjalnych reprezentujących placówki specjalne z Jastrowia, Rydzyny, Łopienna, Mosiny, Poznania, Kościana, Kłecka oraz Śremu.

Z satysfakcją możemy odnotować kolejny udany występ zawodników naszego „Geparda”. Na szczególne uznanie zasłużyli – Joanna Paluszkiewicz i Szymon Tomaszewski, którzy w swoich meczach odnotowali komplet zwycięstw i tym samym zdobyli złote medale. Z wywalczenia srebrnych krążków cieszyli się ich klubowi koledzy – Rafał Burek, Rafał Michałowski oraz Tobiasz Zawierta. W barwach „Geparda” wystąpił także Krzysztof Najdora, który ukończył zawody na czwartym miejscu.

Pisząc o turnieju trzeba podkreślić, że już po raz czwarty poświęcony był pamięci Jakuba Walczaka – zmarłego w 2009 roku wielokrotnego reprezentanta „Geparda”.

Godnym odnotowania jest fakt, iż honorowy patronat nad imprezą sprawował Starosta Powiatu Śremskiego – Piotr Ruta, który osobiście dokonał otwarcia zawodów. W części poprzedzającej zmagania sportowe towarzyszyli mu także przedstawiciele lokalnych władz i instytucji samorządowych z Burmistrzem Śremu  Adamem Lewandowskim na czele.

Na kolejne zawody zapraszamy za…rokJ, a dzisiaj – na zakończenie – bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania XVI Regionalnego Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych im. Jakuba Walczaka. Szczególnie wdzięczni jesteśmy pracownikom Śremskiego Sportu, studentom AWF w Poznaniu, wolontariuszom z ZSE w Śremie, dyrektorom śremskich szkół –  LO, ZSE, Gimnazjum Nr 2 za udostępnienie stołów do pingponga oraz firmie p. Stanisława Kubisiaka za transport sprzętu sportowego.                     MM 

Informacja o Turnieju Tenisa w TV Relax

Możliwość komentowania została wyłączona.