Chcesz pomóc? Przyłącz się!

„Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance. Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie” – informację tej treści znajdujemy na oficjalnym plakacie XIX edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, która rozpoczęła się 26 listopada br. Zbiórka popularnych „groszaków” potrwa do 2 stycznia 2019 r.. Ostateczny termin przeliczenia i przekazania przez uczestników akcji zebranej kwoty ustalony został na 31 marca 2019r.

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że podobnie jak w minionych latach Zespół Szkół Specjalnych w Śremie kolejny raz przyłącza się do tej szlachetnej akcji. Monety o różnych nominałach (1,2,5,10,20,50 groszy – przyp. red.) można przynosić do gabinetu p. dyrektor Krystyny Rymaniak.

Korzystając z okazji przypominamy, że nasza szkoła wspiera „Górę Grosza” od 2005 roku. W ciągu trzynastu lat aktywnie uczestniczyło w niej wielu uczniów, pracowników i sympatyków naszej placówki. Jak się okazuje rekordową zbiórkę odnotowaliśmy w ubiegłorocznej – XVIII edycji. Na rzecz Towarzystwa Nasz Dom przekazaliśmy wówczas 699 złotych i 50 groszy. Co ciekawe, nasza „góra groszaków”  usypana została z 31 tysięcy 264 monet o różnych nominałach (najwięcej 1-groszowych: 14 tysięcy 620 sztuk – przyp. red.). Łączna masa zebranych przez nas monet wyniosła 64 kg! Taki rekord trudno będzie zapewne pobić, ale warto podjąć wyzwanie. Wszystkim osobom, które już przekazały swoje „groszaki” na rzecz XIX edycji „Góry Grosza” serdecznie dziękujemy.

Możliwość komentowania została wyłączona.