Czas ferii

Czas feriiPo kilku miesiącach nauki uczniowie województwa wielkopolskiego rozpoczęli zimowe ferie. Do szkół powrócą w poniedziałek 13 lutego br. Najbliższe dwa tygodnie będą znakomitą okazją do wypoczynku, wyjazdów, koleżeńskich spotkań, wspólnych zabaw na świeżym powietrzu.

By czas zimowych ferii był w pełni udany wypada życzyć sobie opadów śniegu oraz odrobiny mrozu. Takie warunki pogodowe zapewne nie zmartwią naszych uczniów. Wielu z nich sięgnie wówczas z chęcią po sanki, ulepi bałwana, a może nawet zbuduje jakiś domek w stylu eskimoskiego iglo. Bez wątpienia znajdą się także miłośnicy jazdy na łyżwach czy nartach.

Życząc uczniom naszej szkoły udanego wypoczynku zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu. Apelujemy jednocześnie o rozwagę i zachowanie bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. W trosce o Was przypominamy elementarne zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii:

1 Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.

2 Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!

3 Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!

4 Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!

5 Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!

6 Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.

7 Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!

8 Ubieraj się stosownie do temperatury panującej na dworze.

Korzystając z okazji prezentujemy kilka zdjęć dokumentujących zimowe zabawy uczniów na terenie naszej szkoły. Wypada mieć nadzieję, że w czasie ferii nie zabraknie Wam dobrych warunków (śnieg, mróz) umożliwiających korzystanie z sanek, łyżew czy nart. Dobrej, bezpiecznej zabawy!

Możliwość komentowania została wyłączona.