Czas rekolekcji

Jedną z tradycji kultywowanych w naszej szkole są organizowane każdego roku w okresie poprzedzającym święta wielkanocne rekolekcje wielkopostne. Tegoroczne odbyły się w dniach 14-16 kwietnia.

Zgodnie z planem trzydniowe rekolekcje rozpoczęły się od kilkugodzinnej wycieczki do Mórki, gdzie uczniowie spotkali się z ks. Ryszardem Pazgratem – proboszczem tamtejszej parafii pw. NMP Wniebowziętej. Po wspólnej mszy zwiedzili kościół, a przed wyjazdem z Mórki udali się do salki św. Józefa, gdzie wypili herbatę i zjedli śniadanie.

Od udziału we mszy rozpoczęło się także wtorkowe spotkanie rekolekcyjne. Tym razem jednak, uczniowie wraz z nauczycielami udali się do sąsiadującego z naszą szkołą kościoła pw. Ducha Św. Po powrocie z porannego nabożeństwa zadaniem każdej z klas było wykonanie, a później przedstawienie i omówienie  plakatów poświęconych osobie błogosławionego Jana Pawła II. We wtorek można było zaobserwować także spory ruch w szkolnej kuchni. Uczniowie pod opieką nauczycieli piekli ciasta wielkanocne oraz przygotowywali warzywne sałatki.

Tegoroczne rozważania rekolekcyjne zakończyła msza odprawiona przez proboszcza parafii  Ducha Św. w Śremie  – Mariusza Mateckiego.  Bezpośrednio po niej uczniowie wrócili do klas, gdzie w towarzystwie pracowników szkoły zasiedli do wspólnego śniadania wielkanocnego.

Ostatnim akcentem tegorocznych rekolekcji było sadzenie azalii, które mają przypominać o naszej przyjaźni z Panem Bogiem. „Miłość”, „Uśmiech”, „Przyjaźń” – to niektóre z nazw nadanych przez uczniów posadzonym krzewom. Wypada mieć nadzieję, że każda z klas będzie dbać i pielęgnować swoje azalie, a nadane im nazwy będą kojarzyć się z naszą szkołą jako miejscem pełnym uśmiechu, przyjaźni, miłości do bliźniego.

Możliwość komentowania została wyłączona.