Czwartek ze ZDROWIEM w roli głównej

„Nasza planeta. Nasze zdrowie” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Światowego Dnia Zdrowia obchodzonego od wielu już lat w dniu 7 kwietnia. Tego dnia okolicznościowe spotkanie odbyło się także w naszej szkole. Uczniowie młodszych klas obejrzeli bajkę dotyczącą problemu efektu cieplarnianego, starsi z kolei oglądali film edukacyjny i wykonali kilka kart pracy poświęconych globalnemu ociepleniu. 

Największą atrakcją czwartkowego (7 kwietnia br.) spotkania były jednak występy klasowe. Tydzień przed apelem uczniowie zostali poproszeni o zastanowienie się czym dla nich jest zdrowie i przedstawienie w dowolnej formie jego aspektów. Młodsze klasy przygotowały plakaty promujące zdrowy styl życia. Zwróciły uwagę na odpowiednią dietę i aktywny tryb życia. Oprócz prac plastycznych uczniowie przygotowali również wierszyki, które przeczytali podczas apelu.

Ciekawym pomysłem było także zilustrowanie zagadnień dotyczących higieny poprzez krótkie scenki zagrane przez uczniów. Dzieci doskonale odgrywały swoje role, a widzowie żywo reagowali. Z dużym zainteresowaniem spotkał się między innymi występ uczniów z oddziału „I”, którzy przeprowadzili pikietę nawołującą do dbania o higienę, zdrowie dietę i ruch. 

Światowy Dzień Zdrowia jest szczególnie ważnym dniem dla uczniów naszej szkoły i w związku z tym poświęcili sporo czasu na przygotowanie do swoich wystąpień, pokonali tremę, a wszystko to by pokazać społeczeństwu szkolnemu jak postrzegają, jak definiują pojęcie ZDROWIA.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.