Debiut „Gepardowców”

Pierwszy występ na sportowych arenach w 2013 roku mają za sobą reprezentanci „Geparda”. W niedzielę 10. marca z powodzeniem uczestniczyli w X Regionalnym Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych, rozgrywanym w Trzciance.   W imprezie wzięło udział blisko 50 zawodników z sześciu sekcji („Gepard” Śrem, „Koniczynka” Murowana Goślina, „Miłek” Poznań, „Mustangi” Poznań, „Piecewo” Jastrowie,  „Olimpijczyk” Trzcianka).

Zgodnie z harmonogramem zmagania sportowe poprzedziła ceremonia otwarcia oraz program artystyczny. Dla zawodników najważniejsza była jednak rywalizacja na boisku.

Z ekipy „Geparda” jako pierwszy zaprezentował się Mateusz Ignaszewski. Po dobrej grze nasz badmintonista pokonał Przemysława Hildebrandta z Jastrowia 2:0 (11:4, 11:6). Od zwycięstwa 2:1 (8:11, 11:9, 11:8) nad Justyną Gołębiewską (Jastrowie) udział w turnieju rozpoczęła także Joanna Paluszkiewicz. Równie udany początek odnotował Szymon Tomaszewski, który w swojej grupie sprawnościowej pokonał Jarosława Paciorka („Miłek” Poznań) 2:1 (11:8, 10:11, 11:5).

W odmiennych nastrojach wystartowali w imprezie pozostali „Gepardowcy” –  Karolina Chromińska, Paweł Kicki i Tobiasz Zawierta. W pierwszych pojedynkach musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

W dalszej części turnieju bardzo dobrą dyspozycję utrzymali: Szymon, Mateusz oraz Joanna i tym samym dzięki kolejnym wygranym meczom zajęli pierwsze miejsca w swoich grupach.

Pozostali reprezentanci „Geparda” grali ze zmiennym szczęściem. Tobiasz ukończył zawody na drugiej pozycji, natomiast Karolina i Paweł wrócili do Śremu z brązowymi krążkami.

Najcenniejszym doświadczeniem związanym z pobytem w Trzciance była możliwość bezpośredniego oglądania badmintonistów „Olimpijczyka”, którzy należą do najlepszych w Polsce. Nasz podziw wzbudziły umiejętności i wyszkolenie techniczne Tomasza Banasia i braci Sołtysiaków z Krzysztofem na czele. Oglądanie pojedynków z ich udziałem to prawdziwa przyjemność dla miłośników badmintona.                                                                                                                                                MM

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.