DNI EUROPEJCZYKA

W tym roku, po raz kolejny, obchodziliśmy Dni Europejczyka. W środę 8 maja pięć drużyn z naszej szkoły wzięło udział w konkursie wiedzy o Polsce i Europie.

Wśród zadań znalazły się między innymi: rozwiązanie quizu, pokolorowanie flag krajów europejskich, wskazywanie państw i miast UE, odliczenie podanej kwoty w euro. Konkurs wzbudził wiele pozytywnych emocji.

Jury wybrało dwa najlepsze zespoły:

 

 1. Monika Wróblewska i Kamil Płończak

2. Adrian Kicki i Mateusz Pawlak

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, motywacji i dobrej współpracy.

W czwartek 9 maja każda klasa przygotowała prezentację dotyczącą krajów europejskich. Największa popularnością cieszyła się Francją, którą wybrały aż cztery klasy. Uczniowie między innymi wykonali plakaty, przygotowali potrawy, przynieśli pamiątki, ubrali się w stylu francuskim. Mogliśmy zachwycić się zapachem lawendy i ziół prowansalskich. Inne klasy przygotowały dla nas zagadki i plakaty o Europie.  Oczywiście uczniowie nie zapomnieli o tym, że Polska również jest krajem europejskim. Klasa I – V wyrecytowała wiersze, pytając się między innymi „Kto ty jesteś?”.

Pod koniec spotkania wszyscy degustowali własnoręcznie wykonane europesjskie przekąski – bagietki pachnące  Prowansją, sery pleśniowe, tartę jabłkową, włoskie ciasto czekoladowe.   Anna Szelejewska

Możliwość komentowania została wyłączona.