Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Jego celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku  DBI przypadał  na 11 lutego. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem „RAZEM TWORZYMY LEPSZY INTERNET”.

Internet jest wspaniałym wynalazkiem, skarbnicą wiedzy, narzędziem komunikacji i edukacji, rozrywki i zabawy, pozwala poznać ludzi z całego świata, a przede wszystkim ułatwia naukę i pracę. Hasło tegorocznych obchodów miało  na celu zwrócenie uwagi na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

W naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był po raz drugi. Z tej okazji przygotowana została okolicznościowa gazetka ukazująca zarówno zagrożenia w sieci jak i możliwości poradzenia sobie z nimi. Na lekcjach informatyki uczniowie przypomnieli sobie o bezpiecznych  i zgodnych  z netykietą zasadach postępowania w Internecie.

W piątek, 28 lutego nastąpiło podsumowanie Miesiąca Bezpiecznego Internetu. Społeczność szkolna obejrzała film pt. „Wyloguj się do życia”, oraz zapoznała się z prezentacją multimedialną poświęconą rosnącemu zagrożeniu uzależnieniem od komputera i  Internetu. Głównym celem spotkania  było zwrócenie uwagi na rozsądne korzystanie z komputera oraz  zachęcenie  dzieci i młodzieży do szukania emocji, relacji i doświadczeń w prawdziwym życiu.

Możliwość komentowania została wyłączona.