Dzień Chłopca

W miniony poniedziałek – 30 września –  świętowaliśmy Dzień Chłopca. Z tej okazji dziewczęta ze starszych klas przygotowały dla swoich kolegów  wierszyk oraz życzenia zapisane we własnoręcznie zrobionym papierowym słoneczniku.

Zgodnie z harmonogramem po oficjalnych życzeniach chłopcy mogli sprawdzić się w kilku konkurencjach. Pierwsza dotyczyła zmysłu smaku i węchu. Uczestnicy konkursu mając zakryte chustą oczy musieli odgadnąć jaki produkt jedzą i jaki ma on smak. Kolejny test to próba odwagi. Chłopcy musieli włożyć rękę w specjalną skrzynię, w której ukryta była zabawka imitująca pająka. Sprawdzaliśmy również zmysł równowagi prosząc o zrobienie „jaskółki ” z książką na głowie. Ostatnia z kolei konkurencja była testem wiedzy. Uczniowie dostali do ręki różne, typowo męskie narzędzia i musieli je nazwać oraz powiedzieć do czego służą. Jak się okazało żaden konkurs nie sprawił chłopcom trudności. Dla każdego uczestnika poszczególnych konkurencji przygotowano nagrody. Nie zabrakło także słodkiej niespodzianki. 

Z uwagi na fakt, iż mamy w szkole czterech panów również i dla nich przygotowano okolicznościowe zadania. Jak się okazuje musieli oni pomalować paznokcie i zrobić fryzury swoim koleżankom z pracy. Wszyscy świetnie się bawili. Po wykonaniu zadań każdy z panów otrzymał upominek w postaci bluzki z wyhaftowanym napisem zgodnym z funkcją, jaką pełni w szkole. 

Po zakończeniu spotkania wszyscy udali się do swoich klasopracowni, gdzie otrzymali od swoich koleżanek drobne upominki. Chłopcy byli bardzo zadowoleni z niespodzianek i jeszcze długo wspominali konkurencje z jakimi musieli się zmierzyć. Z kolei  panowie z  dumą prezentowali funkcyjne koszulki, w których tego dnia chodzili w szkole. 

Możliwość komentowania została wyłączona.