Dzień Dziecka nas sportowo

Poniedziałkowe przedpołudnie (04.06.2018r.) na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Tego dnia zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami na terenie szkoły odbył się festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka. Zarówno najmłodsi jak i ci najstarsi uczniowie bawili się znakomicie. Przy wspaniałej, słonecznej pogodzie mogli spróbować swoich sił w wielu różnorodnych konkurencjach. Wśród nich znalazły się między innymi:  sprawnościowy tor przeszkód, rzuty woreczkami do celu czy skoki przez skakankę. Obok zabaw sportowo-rekreacyjnych w programie imprezy nie zabrakło także zajęć o charakterze plastycznym. W tym przypadku miłośnicy rysowania mieli do dyspozycji kolorową kredę i dużą część boiska, na której mogli tworzyć swoje oryginalne prace. 

Sporą atrakcją okazało się również puszczanie mydlanych baniek. Radość z ich tworzenia mieli zarówno najmłodsi uczniowie jak również – co ciekawe –  pracownicy szkoły, co zdaje się potwierdzać teorię iż w każdym z nas niezależnie od wieku jest odrobina dziecka. Warto wspomnieć również, że w trakcie poniedziałkowej imprezy odbył się okolicznościowy turniej w warcaby. Wzięło w nim udział 16 dzieci, Tryumfatorem został S. Kubiak, który w finale pokonał A. Malinowskiego. Miejsca w pierwszej szóstce zajęli ponadto: P. Pewiński (3), K. Bugzel (4), J. Werulik (5), P. Szczęsny (6).

Podsumowując tegoroczne obchody Dnia Dziecka w „Trójce” należy wspomnieć także o pysznych wypiekach, dorodnych truskawkach oraz – typowych dla piknikowych imprez – smażonych kiełbaskach, które z apetytem pałaszowali wszyscy uczestnicy festynu. Na kolejne spotkanie zapraszamy za rok…

Możliwość komentowania została wyłączona.