Dzień Edukacji Narodowej inaczej, ale jednak razem

Dzień 14 października był zawsze wyjątkowym świętem w naszej szkole. Wspólnie spotykaliśmy się na apelu, aby w jego trakcie brać udział w konkurencjach, śpiewać tradycyjne „Sto lat” jak i składać sobie okolicznościowe życzenia. W tym roku pandemia wymusiła na nas przymus zachowania odległości i brak osobistych życzeń.

Uroczysty apel rozpoczął się od przemowy Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich, złożyła życzenia i poprosiła o stosowanie się do obowiązujących procedur. Następnie głos zabrała Pani Wicedyrektor. Wspomniała uczniom, skąd wziął się Dzień Edukacji Narodowej i w jaki sposób zmieniały się jego obchody. Później przyszedł czas na odśpiewanie tradycyjnego „Sto lat” i choć słowa nie były zbyt dobrze słyszalne przez nałożone na usta i nos maski to cieszyliśmy się, że jednak możemy choć na chwilę być razem. Nie obyło się również bez konkurencji, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Ich celem była integracja szkolnej społeczności. Choć w wykonywaniu poszczególnych zadań mogła brać udział mała ilość osób to wszyscy świetnie się bawili podpowiadając i kibicując uczestnikom konkursów.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku apel z okazji popularnego „Dnia Nauczyciela” odbędzie się już bez sanitarnych obostrzeń.  

Możliwość komentowania została wyłączona.