Dzień Myśli Braterskiej

Luty to wyjątkowy czas dla wszystkich harcerzy i harcerek, ponieważ w tym miesiącu (22 lutego) urodzili się: założyciel skautingu Robert Baden – Powell oraz jego żona Olave Baden – Powell, która prowadziła żeńska drużynę harcerską.

Szkolna Drużyna Nieprzetartego Szlaku od dłuższego czasu przygotowywała się do Dnia Myśli Braterskiej. Druh Tomek i Karol zanieśli do Komendy Hufca ZHP Śrem własnoręcznie wykonaną kartkę z życzeniami od całej społeczności szkolnej. Kadra drużyny przez cały tydzień nosiła zielone koszulki z logo Hufca ZHP Śrem. Kulminacyjnym punktem było zorganizowanie apelu (28 lutego), aby wszyscy uczniowie mogli poczuć atmosferę tego święta.

Podczas spotkania harcerze zaprezentowali musztrę, zabawy oraz piosenki, których nauczyli się na zbiórkach. Klasy pokazały przygotowane wcześniej plakaty związane ze znanym harcerzem lub harcerką. W ten sposób poznaliśmy takie osoby jak: Robert Baden – Powell, Olave Baden – Powell, Olga Drahonowska Małkowska, Andrzej Małkowski, Ignacy Kozielewski, Janusz Korczak, Stefan Wincenty Frelichowski, św. Jerzy, Aleksander Kamiński.

W apelu uczestniczyli też goście. Ksiądz Jakub przedstawił zasady braterstwa oraz rolę ks. Lutosławskiego i św. Jerzego w harcerstwie. Z kolei druhna Zuzanna, z drużyny starszoharcerskiej, przygotowała dla nas quiz harcerski po czym zaprezentowała jak zrobić namiot z pałatki harcerskiej.

To już drugi rok, kiedy w naszej szkole odbywa się Dzień Myśli Braterskiej. Mamy nadzieję, że choć kilka informacji o harcerstwie zostanie w naszej pamięci i w przyszłym roku znów razem będziemy świętować ważny harcerski dzień.

Jeżeli ktoś ma ochotę dołączyć do naszej drużyny zapraszamy na kolejną zbiórkę, która odbędzie się 12 marca 2020r. Z pozdrowieniem harcerskim: Czuwaj!

Możliwość komentowania została wyłączona.