Dzień Myśli Braterskiej – 22 lutego 2021r.

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Roberta Baden-Powella, założyciela skautingu. Święto powszechnie znane jako Dzień Myśli Braterskiej jest szczególnie ważne dla harcerzy. Od momentu gdy w naszej szkole rozpoczęła działalność Drużyna Nieprzetartego Szlaku to zostało ono na stałe wpisane w  nasz szkolny kalendarz imprez.

W tym roku młodsi uczniowie mogli wziąć udział w prawdziwej zbiórce, podczas której śpiewali, bawili się i słuchali gawędy harcerskiej. Mieli też okazję poznać zwyczaje harcerskiej drużyny „Zielonego Mchu”. Każdy z uczestników otrzymał również specjalne zadanie do wykonania.

Z kolei starsi harcerze zostali poproszeni o wykonanie kartek z okazji Dnia Myśli Braterskiej, które w poniedziałek zostaną  dostarczone  do harcerzy z naszej drużyny. Kolejne zadanie wymaga od uczniów spostrzegawczości, ponieważ  muszą dokładnie obejrzeć rysunek i odpowiedzieć na pytanie do niego. Każdy harcerz musi być sprytny i spostrzegawczy, więc jeśli uda Wam się wykonać zadanie to znaczy, że harcerstwo macie we krwi…

Jeśli ktoś z Was zainteresuje się technikami harcerskimi i zechce dołączyć do naszej drużyny to zapraszamy do kontaktu z panią Katarzyną Dzikowską lub panią  Justyną Skrzypczak. Zbiórki odbywają się raz w miesiącu, jak na razie w formie zdalnej, ale mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się na prawdziwym, harcerskim szlaku.

Z harcerskimi pozdrowieniami

Czuwaj!

Możliwość komentowania została wyłączona.