DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA

W poniedziałek (17.12.12r.) w siedzibie naszej szkoły odbył się quiz, będący podsumowaniem prowadzonej w grudniu akcji „Dzień Praw Człowieka”. W konkursie wzięły udział dwie drużyny: uczniowie i nauczyciele. Każda z ekip odpowiadała na pytania dotyczące praw człowieka, sytuacji łamania praw w życiu codziennym i na świecie.

Okazało się, że obie drużyny świetnie poradziły sobie z przygotowanymi zadaniami, a swoją konkursową rozgrywkę zakończyły remisem. Gratulacje!

 

Prowadzona w grudniu akcja „Dzień Praw Człowieka” obejmowała  następujące działania: pogadanki i warsztaty w klasach, konkurs plastyczny „Narysuj prawa człowieka”, quiz.

W trakcie pogadanek oraz warsztatów z psychologiem i pedagogiem szkolnym uczniowie poznawali prawa człowieka oraz uświadamiali sobie jak należy je szanować i przestrzegać ich wobec innych.

Ponadto każda klasa wykonała na zajęciach plakat, którego istotą było zilustrowanie wylosowanego prawa z Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Zwycięzcami zostali uczniowie klasy IV – VI pani Agnieszki Borowskiej, którzy wykonali plakat pt. „Każdy ma prawo do posiadania domu”. Drugie miejsce zdobyła klasa I – III gimnazjum pani Anny Szelejewskiej za zilustrowanie  prawa do opieki medycznej. Nagrodę za trzecie miejsce otrzymali najmłodsi uczniowie – klasa I – II pani Arlety Nowickiej, którzy wykonali obrazek „My też mamy prawo do udziału w życiu kulturalnym”.

Wszystkie klasy włożyły dużo wysiłku w to zadanie i z pewnością poszerzyły swoją wiedzę o świecie.

Anna Szelejewska

 

Możliwość komentowania została wyłączona.