Festiwal cudów

festiwal_cudowW czwartek, 19 maja 2016 r. odbył się „II Festiwal Cudów”  – przegląd twórczości osób niepełnosprawnych. W tym roku współorganizatorem imprezy było Śremskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Trójka” działające przy naszej szkole. Festiwal odbył się dzięki uprzejmości pani dyrektor Barbary Skibskiej na terenie Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Śremie.

Do udziału zaproszonych zostało 12 grup z ośrodków działających na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie naszego powiatu. Poszczególne ekipy mogły prezentować się zarówno w festiwalu cudów (występ sceniczny) jak i w warsztatach cudów (plener plastyczny).

Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy: 1) artyści sceniczni „Radosna Trójka” – Joanna Burdajewicz, Monika Wróblewska, Kinga Nowicka, Małgorzata Dudziak (chórek) oraz Natalia Giernacka i absolwent Wojciech Urbaniak (soliści), 2) grupa plastyków „T-T czyli Twórcza Trójka” –  Rafał Burek, Leszek Szydłowski, Krzysztof Ogórkiewicz, Dominik Parzy.

Z przyjemnością informujemy, że dokonania przedstawicieli naszej szkoły spotkały się z zainteresowaniem i uznaniem uczestników imprezy. Jak zawsze profesjonalnie wypadli nasi śpiewacy. Wykonując znane szlagiery  („Bo wszyscy Polacy…”, „Kołysanka”, „Już wiem”, „Nie płacz Ewka”) wzbudzili zachwyt widowni. Bardzo dobrze ze swoim zadaniem poradzili sobie także nasi plastycy, którzy wykonali pracę w technice kolażu nawiązującą tematycznie do motto imprezy „Radość jest w nas”.

Zgodnie z harmonogramem czwartkowej imprezy po zakończeniu prezentacji i warsztatów odbyła się dyskoteka. Miłą niespodzianką dla uczestników były także okolicznościowe upominki w postaci  pamiątkowych dyplomów, medali oraz karnetów wstępu na seans do kina „Słonko”.

Możliwość komentowania została wyłączona.