,,Gepard – Młodziki” wracają z wakacji!

Dnia 13 października br. (wtorek) w godzinach od 15.00 do 17.00 odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia grupy „Gepard-Młodziki”. Na spotkanie przybyło 5 uczestników: Weronika, Nicole, Patryk, Maciej i Michał. Celem nadrzędnym zajęć było przypomnienie zasad obowiązujących na sali jak i w trakcie wykonywanych ćwiczeń.

Zrealizowany został pierwszy blok ćwiczebny programu Młodzi Sportowcy – „Ćwiczenia podstawowe”. Głównymi założeniami było nabycie takich umiejętności jak: bieg z przeszkodami, wykonywanie ruchu gąsienicowego i skoku zajęczego oraz pokonywanie mostów i tuneli. Sportowcy przypomnieli sobie także co to jest start na sygnał, slalom, ślizg, skok obunóż i jednonóż . Kształtowali swoją zwinność, szybkość, siłę i koordynację wzrokowo-ruchową.

Miłym dla prowadzących wstępem do zajęć była radosna, spontaniczna reakcja dzieci – na nasz widok wskoczyły nam na kolana i szczerze nas uściskały. Na duże uznanie zasługują opiekunowie, rodzice naszych sportowców. Po letniej przerwie, znacząco u dzieci wzrosła samoobsługa, samodzielność wykonywania zadań ruchowych oraz poprawiła się koncentracja uwagi.  Jesteśmy bardzo dumne z naszych ,,Młodzików”. Brawo! Kolejne zajęcia odbędą się w listopadzie – zapraszamy.

Możliwość komentowania została wyłączona.