„Gepardowcy” na obozie

gepardowcy na obozieJulita Ławniczak oraz Krzysztof Najdora wzięli udział w letnim obozie sportowym, jaki w dniach 26 czerwca – 7 lipca br. zorganizowany został przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Poznań, w miejscowości Zgorzałe na Kaszubach.

Zgodnie z harmonogramem pobytu kolejne dni wypełnione były zajęciami o charakterze sportowym (kajakarstwo, pływanie, judo, bocce, gry zespołowe) jak i rekreacyjnym (gry i zabawy, spacery, ognisko z gitarą i wspólnym śpiewaniem, dyskoteki).

Podczas trwania turnusu nie zabrakło także atrakcyjnych wycieczek. Zawodnicy Olimpiad Specjalnych wyjechali między innymi na całodniową wyprawę do Trójmiasta (plażowanie, spacer po sopockim molo, zwiedzanie stadionu piłkarskiego BALTIC ARENA) oraz do Aqua Parku w Kościerzynie.

W trakcie pobytu na obozie odbyły się także igrzyska sportowe, a każdy z uczestników otrzymał wymarzony medal. Okazuje się również, że uczestnicy turnusu bardzo mocno kibicowali polskim piłkarzom w trakcie meczu z Portugalią rozgrywanym podczas tegorocznych Mistrzostw Europy we Francji. Co zrozumiałe, podczas obozu nie mogło zabraknąć piłkarskiego spotkania KADRA kontra OBOZOWICZE. Lepsi okazali się ci pierwsi wygrywając po emocjonującym pojedynku 10:5.

Pobyt na turnusie obfitował w wiele atrakcji, nasi podopieczni byli bardzo zadowoleni i wszystkim – zarówno opiekunom jak i zawodnikom żal było opuszczać Zgorzałe” – tymi słowami podsumowała tegoroczny obóz członkini kadry instruktorskiej, a jednocześnie działaczka „Geparda” – Monika Wieczorkowska.

W uzupełnieniu informujemy, że w turnusie uczestniczyło 34 zawodników oraz 9 osób kadry.

Możliwość komentowania została wyłączona.