GÓRA GROSZA 2015

Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, bym ja działał i kochał”.

Zaprezentowany wyżej cytat – to życiowe motto Janusza Korczaka – postaci, której nie trzeba przedstawiać. Znamy ją dobrze. Przypomnieć wypada, że to z inicjatywy Janusza Korczaka w 1921 roku utworzono Towarzystwo „Nasz Dom”. Dzisiaj jest ono organizatorem ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Już za kilkanaście dni, 23 listopada br. rozpocznie się jej kolejna, XVI już edycja. Cel zbiórki – zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną – pozostaje niezmienny. Zgodnie z regulaminem tegorocznej akcji zbiórka potrwa do 4 grudnia.

Podobnie jak w minionych latach zachęcamy wszystkich chętnych do wsparcia tej jakże cennej inicjatywy. Korzystając z okazji przypominamy, że nasza szkoła uczestniczy w akcji „Góra Grosza” od 2005 roku (!). W tym czasie usypaliśmy wspólnie bardzo dużą górę popularnych „groszaków”, a najlepszy wynik uzyskaliśmy przed rokiem, kiedy zebraliśmy 380 zł i 34 grosze. Jaką sumę zbierzemy podczas XVI edycji? Odpowiedź poznamy niebawem.

Osoby, które zechcą przyłączyć się do naszej zbiorki prosimy o przynoszenie monet do gabinetu p. dyrektor. Każdy grosz jest cenny – pamiętajmy o tym!

Możliwość komentowania została wyłączona.