Grali w bocce

grali_w_bocceKinga Nowicka, Kamil Augustyniak oraz Maciej Dudziak są pierwszymi w historii „Geparda” zawodnikami naszego klubu, którzy wzięli udział w turnieju bocce. Ich historyczny występ miał miejsce 24 maja br. na stadionie „Olimp” usytuowanym na Os. Rusa w Poznaniu. Obok „Gepardowców” w sportowych zmaganiach wzięło udział blisko 100 miłośników bocce z Rydzyny, Mosiny, Kłecka, Łopienna, Poznania, Rokietnicy, Trzcianki.

Impreza przygotowana przez działaczy Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Wielkopolskie Poznań oraz klubu „Amikus” wypadła znakomicie. Dopracowana w każdym calu ceremonia otwarcia z oryginalnym programem artystycznym w wykonaniu uczennic SP nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Poznaniu, wzorcowo przeprowadzona część sportowa, doskonale przygotowani do gry zawodnicy, wiele wspaniałych zagrań, spora dawka pozytywnych, sportowych emocji, a nade wszystko przyjazna atmosfera i przepiękna słoneczna aura – to najkrótsza wizytówka wtorkowych zawodów.

Cieszymy się, że w tak udanej imprezie bardzo dobrze zaprezentowali się „Gepardowcy”.  Każdy z nich wywalczył miejsce na podium. Ze srebrnymi medalami wrócili do Śremu – Kinga Nowicka oraz Maciej Dudziak, natomiast Kamil Augustyniak zajął trzecią pozycję w swojej grupie i tym samym przywiózł brązowy krążek. Co warte zauważenia najbliżej zdobycia upragnionego „złota” był… Kamil, który wygrał aż 3 spośród 4 rozegranych pojedynków. Jak się jednak okazało taki sam bilans gier (3:1) mieli  jeszcze zawodnicy z Trzcianki oraz Rydzyny i o końcowej klasyfikacji zdecydowały szczegółowe wyliczenia sędziów, które dla naszego reprezentanta okazały się najmniej korzystne.

Bocce – bardzo stara gra, mająca swoje korzenie w starożytnym Rzymie spodobała się „Gepardowcom”. Bezpośrednio po zakończeniu zawodów zapowiedzieli, że będą ambitnie trenować, a za rok z chęcią powrócą na stadion „Olimp” by powalczyć o wymarzone „złoto”. Kończąc relację z poznańskiego turnieju bocce wypada życzyć naszym sportowcom spełnienia marzeń!

Możliwość komentowania została wyłączona.