Gwiazdkowe kulanie

Środa – 18 grudnia – ostatni trening kręglarski „Gepardowców” w 2019 roku. Zgodnie z wieloletnią tradycją w siedzibie TKKF „Sokół” odbywają się świąteczne zawody. Jak zawsze partnerem zawodnika „Geparda” jest jego rodzic, brat lub siostra, ewentualnie inna bliska osoba. Do gry przystępuje dziewięć duetów. Zgodnie z ustaleniami każdy z graczy oddaje 20 rzutów (po 10 na każdym z torów). W zmaganiach najlepiej radzi sobie Maciej Dudziak, któremu partneruje mama Jolanta. Razem strącają 223 kręgle i wygrywają świąteczne zawody. Drugie miejsce zajmuje Jakub Werulik z dziadkiem Rysiem (218 pkt.), a na trzecim stopniu podium staje para – Joanna Paluszkiewicz z mamą Małgorzatą (197 pkt.).  

Najlepszy wynik indywidualny dnia – 127 punktów – odnotowuje Maciej Dudziak.  Na uwagę zasługuje doskonała postawa amatorów czyli osób partnerujących trenującym systematycznie zawodnikom „Geparda”. W tym gronie bezkonkurencyjny okazuje się dziadek Jakuba Werulika – Ryszard Nowak (104 pkt.). Kolejne miejsca na podium zajmują: 2. Jolanta Dudziak – mama Macieja (96 pkt.), 3. Kamilla Ławniczak – mama Julity (90 pkt.).

Po zakończeniu sportowej rywalizacji wszyscy zasiadają do świątecznego stołu, na którym pojawiają się pyszne, słodkie wypieki i owoce. W rodzinnej atmosferze „Gepardowcy” i ich najbliżsi składają sobie okolicznościowe życzenia, wspólnie śpiewają kolędy i przez dalszą część  spotkania rozmawiają na przeróżne tematy.

Tak kończy się kolejny rok treningów w kręgielni śremskiego „Sokoła”. W ciągu minionych dwunastu miesięcy 2019 roku zawodnicy „Geparda” spędzili na torach 140 godzin (70 dwugodzinnych zajęć treningowych, odbywających się w poniedziałki i środy – przyp. red.).   

W mini galerii załączonej do relacji z „Gwiazdowego kulania” można obejrzeć kilka zdjęć z tegorocznych treningów i zawodów – zachęcamy. Na kolejne zajęcia kręglarskie zapraszamy w 2020 roku. Do zobaczenia…

Ps. Korzystając z okazji dziękujemy za całoroczną pomoc w prowadzeniu zajęć p. Krystynie Jechurze. Słowa podziękowania kierujemy także pod adresem p. Eliasza Pawlaka, który z ramienia Olimpiad Specjalnych sprawował opiekę nad „Gepardowcami” w listopadzie i grudniu br.

Możliwość komentowania została wyłączona.