,,IDŹCIE I GŁOŚCIE EWANGELIĘ’’

rekolekcje 2017To hasło naszych tegorocznych Rekolekcji Szkolnych. Przez trzy dni spotykaliśmy się wspólnotą szkolną na Mszy św., aby potem iść i głosić Ewangelię w swoim życiu. Oprawę muzyczną każdej Mszy św. przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Waldemara Zawady. Z kolei młodzież klas gimnazjalnych razem z katechetką prowadziła rozważania nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Rysowaliśmy kredą dywan dla Pana Jezusa przed kościołem Mądrości Bożej w Śremie. W tym geście pokazaliśmy, że On jest Królem naszego życia.

W szkole odbył się konkurs wiedzy o Biblii, w którym I miejsce zajęli  gimnazjaliści. Kolejne przypadły w udziale uczniom Szkoły Podstawowej i PdP. Trzeciego dnia przeżywaliśmy tradycje wielkanocne wspólnie przygotowując i spożywając śniadanie świąteczne.

Przez cały czas pamiętaliśmy o haśle naszych rekolekcji: „Idźcie i głoście Ewangelię” i dlatego włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej CARITAS „Rodzina – Rodzinie dla Syrii”. Nasza szkolna rodzina zebrała 273,43 zł dla poszkodowanych  działaniami wojennymi w Aleppo.

Przeżywaliśmy te dni z Ewangelią Pana Jezusa. Chcieliśmy być blisko Niego i naśladować Go w dobroci i miłości. Radość – jaka panowała wśród nas – dostrzeżecie zapewne na zdjęciach, które zamieszczamy w okolicznościowej galerii.

Możliwość komentowania została wyłączona.