Impreza na medal

Kolejny udany start mają za sobą zawodnicy „Geparda”. W środę 24 października z powodzeniem uczestniczyli w XV Wielkopolskim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Śremie. Co ciekawe, impreza już po raz dziesiąty odbywała się w naszym mieście, a trzeci raz z rzędu poświęcona była pamięci Jakuba Walczaka – zmarłego w 2009 roku reprezentanta „Geparda”.

Zgodnie z tradycją Olimpiad Specjalnych rozgrywki sportowe poprzedzone zostały uroczystą ceremonią otwarcia. W jej trakcie przy dźwiękach hymnu Special Olympics wciągnięcia flagi na maszt dokonał reprezentant sekcji „Jeżyki” Poznań – Jakub Ruciński, a tekst przysięgi sportowej odczytał zawodnik gospodarzy – Szymon Tomaszewski. Oficjalnego otwarcia imprezy w imieniu lokalnych władz samorządowych i przybyłych gości dokonał z kolei starosta powiatu śremskiego Piotr Ruta.

Nie lada atrakcją dla wszystkich uczestników środowych zawodów zebranych w hali Śremskiego Sportu okazała się gra pokazowa w wykonaniu „zawodowców” –  Katarzyny Nowak (18 lat gry w różnych klubach ligowych, a wśród osiągnięć m.in. mistrzostwo Polski w kategorii młodziczek) i Mirosława Jakubowskiego (jeden z najlepszych w Śremie tenisistów stołowych). W trakcie pokazu mistrzowie celuloidowej piłeczki zaprezentowali krótką, profesjonalną rozgrzewkę, zademonstrowali podstawowe elementy gry w ataku i obronie, a na koniec rozegrali sparingowy pojedynek. Po zakończonym – remisem 1:1 meczu – na placu gry pozostali już tylko zawodnicy Olimpiad Specjalnych – główni aktorzy środowej imprezy.

W barwach „Geparda” zaprezentowało się dziewięcioro pingpongistów. Najlepsze rezultaty odnotowali: Joanna Paluszkiewicz, Szymon Tomaszewski i Tobiasz Zawierta, którzy w swoich grupach odnotowali komplet zwycięstw i wywalczyli złote medale. Z bardzo dobrej strony pokazali się także – debiutujący w zawodach Marcin Jessa oraz Rafał Burek (obaj zajęli 2 miejsca). Oprócz nich na podium stawali: Karol Adam i Rafał Michałowski (brązowe medale). Bez wątpienia na słowa uznania  zasłużyli także Dorota Kubiak i Krzysztof Najdora, którzy zajęli czwarte lokaty w swoich grupach.

W uzupełnieniu warto dodać, że w zawodach wzięło udział 85 uczestników z 16 Sekcji Olimpiad Specjalnych reprezentujących ośrodki z Jastrowia, Rydzyny, Mosiny, Rzadkowa, Łopienna, Rogowa, Wrześni, Kościana, Poznania i Śremu.

W sprawnym przeprowadzeniu imprezy działaczom „Geparda” pomogli studenci AWF w Poznaniu oraz wolontariusze ZSE w Śremie.

Na kolejne zawody zapraszamy do Śremu za rok!

                     Maciej Maćkowiak

zobacz:  TV RELAX

 

Możliwość komentowania została wyłączona.