Jasełek czas

Już od rana – w piątek 20 grudnia br. – w holu szkoły można było wyczuć, że ten dzień jest szczególny. Odświętnie ubrani uczniowie przygotowywali się do spotkań wigilijnych w klasach. O godzinie 9.00 w auli zebrała się cała społeczność szkolna, by obejrzeć tradycyjne „Jasełka„. Młodzi aktorzy z pietyzmem odgrywali swoje role, a widzowie wraz z chórem mogli śpiewać tradycyjne kolędy.

W dalszej części świątecznego spotkania odbył się przegląd szkolnych talentów. Wystąpiła grupa uczestników klas PDP,  Tomasz zagrał kolędę na flażolecie, a ponadto zaprezentowali się najmłodsi uczniowie, którzy „pokazali” jak śpiewać „Makatonem”.

Nie zabrakło także wystąpienia p. Dyrektor, w trakcie którego złożyła wszystkim serdeczne życzenia. Korzystając z okazji odczytała również okolicznościowe życzenia, które trafiły na jej ręce, a adresowane były dla całej społeczności szkolnej.  

Na zakończenie piątkowej uroczystości nauczyciele zaśpiewali piosenkę, której tekst wzruszył słuchaczy i skłonił do refleksji nad tym, co w te święta jest najważniejsze. Potem uczniowie z nauczycielami udali się do klas, by tam zasiąść przy piękne zastawionych stołach. Zapach pierników unosił się po całej szkole, a dźwięk śpiewanych kolęd dobiegał z każdej sali. Co ważne – wszystkich odwiedził też Gwiazdor. Uczniowie opuszczali szkołę zadowoleni niosąc upominki i życząc wszystkim wesołych świąt.

Możliwość komentowania została wyłączona.