Jesień w szkole

Mimo, że jesień jest z nami już od miesiąca to w mury naszej szkoły zawitała bezpośrednio w ostatni poniedziałek października (25.10.) Tego dnia w jednej z klasopracowni panie Agaty (G., Sz., T.) oraz pani Karolina przygotowały zajęcia – „Polisensoryczne poznawanie jesieni” – skierowane w szczególności dla uczniów klas II-III (oddział B), IV-V (oddział C), VI – VIII (oddział J).

Od progu witała wszystkich „Jesień” Vivaldiego. Uczniowie określali cechy charakterystyczne dla aktualnej pory roku, dopasowywali symbole, bawili się wiatrem, skakali przez kałuże, dzielnie pokonywali także ścieżkę sensoryczną utworzoną z kasztanów, żołędzi, szyszek, mchu, orzechów oraz kory drzew. Jak widać jesień nie jest nudna :).

Warto wspomnieć także o oryginalnych zapachach. Do gustu przypadł wszystkim zwłaszcza ten lawendowy, bez trudu można było wyczuć go sali. W klasopracowni nie zabrakło też bardzo dużej ilości kolorowych liści. W takich okolicznościach przyrody uczniowie znaleźli chwilę czasu na jesienne porządki, zaprawy, a także wykopki ziemniaków.

Na koniec uczniowie – podzieleni na grupy – ozdabiali kapelusz korzystając z emblematów jesieni. Wykonywali ponadto tort, wciskając w masę solną żołędzie, kasztany, liście oraz patyki. Z sali nie chciało się wyjść – oby (!) tradycją naszej szkoły stało się poznawanie pór roku wszystkimi zmysłami.

Możliwość komentowania została wyłączona.