Jesienny spacer

Piękna pogoda zachęca do spacerów, a jeżeli przy okazji można się czegoś nauczyć… tym bardziej warto opuścić szkolne mury! Z uwagi na to, że bardzo lubimy kontakt z przyrodą dlatego w czwartkowe (18.10.2018r. przyp. red.) przedpołudnie zdecydowaliśmy się wykorzystać słoneczny dzień i prawie całą szkołą ruszyliśmy do Parku Miejskiego, aby wspólnie z panią Sylwią Kaczmarek – leśniczym Leśnictwa Zawory „poszurać” w liściach oraz posłuchać opowieści o florze i faunie.

W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o drzewach, rozpoznawaliśmy ich gatunki oraz polisensorycznie poznawaliśmy liście, kasztany, żołędzie, korę drzew. Poznawaliśmy ekosystem lasu oraz jego mieszkańców. Wędrując parkowymi ścieżkami dostrzegliśmy rudą wiewiórkę buszującą wśród gałęzi, podziwialiśmy parę kaczek pływającą po stawie, poznaliśmy życie bobrów oraz widzieliśmy poobgryzane przez nie pnie drzew. 

Podczas spaceru zatrzymywaliśmy się przy pomnikach, urządzaliśmy ponadto liczne konkursy. Pod koniec naszej wycieczki zatrzymaliśmy się w mini – zoo, aby obejrzeć z bliska alpaki, mundżaki, strusie Emu oraz kangury. Ostatnie chwile spaceru spędziliśmy na siłowni i placu zabaw. Wrażeń wiele – jesień nas rozpieszcza…

Możliwość komentowania została wyłączona.