Jesienny wypad do Poznania

15 listopada 2022 roku uczniowie klasy VI G, VII-VIII H i IV-VI F udali się na wycieczkę do stolicy Wielkopolski. Głównym celem podróży była Brama Poznania, w której odbyły się zajęcia edukacyjne zatytułowane: „Z modą przez wieki” oraz „Wyprawa do grodu”.

 W trakcie pobytu w tym niezwykłym miejscu, uczniowie mieli okazję obejrzeć stroje historyczne jak i współczesne oraz poznać postaci: księżniczki, księcia, biskupa, mieszczki, rycerza, kupca czy skryby. Największą atrakcją była jednak interaktywna przymierzalnia, w której każdy uczestnik mógł zobaczyć siebie w niecodziennym stroju.

Co oczywiste, wycieczka do Poznania nie mogła odbyć się bez wizyty na Starym Rynku, dlatego bezpośrednio po opuszczeniu Ostrowa Tumskiego udaliśmy się Stary Rynek. Punktualnie o godzinie 12.00 podziwialiśmy trykające się na jednej z ratuszowych wież koziołki. Chwilę później znaleźliśmy się w Bazylice Kolegiackiej Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Klasztornej. Będąc w poznańskiej farze podziwialiśmy jej piękne barokowe wnętrza. Naszą uwagę zwróciły także organy. W tym miejscu warto wspomnieć, że w każdą sobotę o godzinie 12.15 odbywają się tam „Koncerty Farne”, podczas których można zachwycać się brzmieniem organów.  

Podczas spaceru wąskimi uliczkami przylegającymi do Starego Rynku trafiliśmy również na Plac Kolegiacki, gdzie zatrzymaliśmy się przy tamtejszych koziołkach. Pieszą wędrówkę przez otulony listopadową mgłą Poznań zakończyliśmy przy Katedrze na Ostrowie Tumskim. Do stolicy Wielkopolski z chęcią wrócimy!

Możliwość komentowania została wyłączona.