Kibicujmy Polakom

Warszawa – Frankfurt nad Menem – Los Angeles to trasa przelotu polskiej reprezentacji Olimpiad Specjalnych, która we wtorkowy poranek 21 lipca rozpoczęła swoją wielką przygodę, dla wielu niepowtarzalną przygodę życia! Z warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina w podróż za ocean wyruszyło 87 osób (60 zawodników, 27 trenerów, członków zespołu medycznego i kierownictwa kadry). Przypomnijmy, że w tej grupie znalazło się 9 przedstawicieli naszego Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Wielkopolskie-Poznań (lekkoatletki – Aneta Patoka (KOS „Sami Swoi” Rydzyna), Ilona Brzechwa (KOS „Huragan” Brzezie), badmintonista – Radosław Sołtysiak (KOS „Olimpijczyk” Trzcianka), startująca w bowlingu – Teresa Cicha (KOS „Miłek” Poznań), tenisista – Leszek Gorzelniak (KOS „Mustangi” Poznań) oraz uprawiająca jazdę konną – Marta Borowska (KOS „Olimpijskie Konie” Poznań), opiekunowie i trenerzy – Natalia Nowak (Dyrektor Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Wielkopolskie – Poznań, Maciej Chałupka (KOS „Herkules” Szamotuły) oraz Zdzisław Dudka (KOS „Sami Swoi” Rydzyna).

Za ich udane występy trzymać kciuki będzie między innymi Szymon Tomaszewski, który jako jedyny z „Gepardowców” miał realną szansę by zakwalifikować się do kadry na LOS ANGELES. Korzystając z okazji zachęcamy wszystkich sympatyków Olimpiad Specjalnych by kibicowali Polakom. Informacje o ich startach, pobycie w USA możecie znaleźć w programach radiowych i telewizyjnych:

21.07. – TVP INFO, TVP SPORT, godz. 23.00

25.07. – 03.08. TVP1 kroniki igrzysk, godz. 16.45 (02.08. – godz.13.40)

26.07. TVP SPORT, godz. 21.45 – retransmisja Ceremonii Otwarcia

24-29.07. – relacja Michała Olszańskiego w Polskim Radio – codziennie

Transmisje na żywo z Igrzysk w Internecie: WWW.espnplayer.com/espnplayer/console

            W uzupełnieniu informacji na temat pobytu naszych zawodników za oceanem przypominamy, że zanim przystąpią do zmagań o medale będą mieli okazję by poznać Los Angeles i jego okolice w ramach programu Host Town (Program Miast Goszczących). Bazą polskiej reprezentacji od momentu wylądowania w USA będzie miasto Chino Hills (ponad 80 tys. mieszkańców – przyp. red.), położone w południowo-zachodnim krańcu hrabstwa San Bernardino w Kalifornii. Pobyt w nim będzie doskonałą okazją do zaaklimatyzowania się w Południowej Kalifornii, odpoczynku, trenowania i zapoznania się z ofertą kulturalną  przygotowaną przez każde z Miast Goszczących.

            Ufając, że wśród Czytelników naszej strony nie brakuje sympatyków Olimpiad Specjalnych informujemy, że w Igrzyskach w Los Angeles weźmie udział ponad 7 tysięcy sportowców ze 177 krajów. Będzie to największe wydarzenie sportowe i humanitarne w 2015 roku, a jednocześnie największa impreza sportowa zorganizowana w Los Angeles od czasu Igrzysk Olimpijskich w 1984 roku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent USA Barrack Obama wraz z małżonką. Jak podają organizatorzy Pierwsza Dama USA będzie obecna na Igrzyskach.

            Kibicujmy Polakom!

Możliwość komentowania została wyłączona.