KONKURS PLASTYCZNY – ,,MARYJA, MATKA JEZUSA I NASZA”

Pierwsze objawienie Matki Najświętszej dokonało się 13 maja 1917 r. Cudowna Pani powiedziała dzieciom: „Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z Nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę. Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata”. Podczas drugiego objawienia, 13 czerwca, Maryja obiecała zabrać wkrótce do nieba Franciszka i Hiacyntę. Łucji powiedziała, że Pan Jezus pragnie posłużyć się jej osobą, by Maryja była bardziej znana i kochana, by ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Dusze, które ofiarują się Niepokalanemu Sercu Maryi, otrzymają ratunek, a Bóg obdarzy je szczególną łaską. Trzecie objawienie z 13 lipca przedstawiało wizję piekła i zawierało prośbę o odmawianie różańca.

Następnego objawienia 13 sierpnia nie było z powodu aresztowania dzieci. Piąte objawienie 13 września było ponowieniem prośby o odmawianie różańca. Ostatnie, szóste objawienie dokonało się 13 października. Mimo deszczu i zimna w dolinie zgromadziło się 70 tys. ludzi oczekujących na cud. Cudem słońca Matka Boża potwierdziła prawdziwość swoich objawień. Podczas tego objawienia powiedziała: „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy”.

To historia  sprowokowała i zachęciła nas do organizacji konkursu plastycznego, aby przypomnieć nam wszystkim o Maryi i o Jej modlitewnej prośbie. Następujący uczniowie otrzymali wyróżnienie: Aleksandra Michałowicz, Karol Marciniak, Fabian Grabowski, Kamil i Kinga Mazurek, Przemysław Ferla, Marcin Piechocki, Klaudia Sadowniczyk, Oliwia Cichowicz, Magdalena Kozica, Magdalena Dominiak, Emilia Burzyńska, Jakub Gendera, Adam Jankowiak, Damian Kaczan, Martyna Rodowska i Zuzanna Jankowska, Adrian Malinowski, Monika Tyczyńska i Tobiasz Tyczyński, Nikodem Skorupa, Marek Filipiuk, Marcin Piotrowski, Jakub Adamczak, Maciej Bugzel, Jakub Rudnicki. Ich prace załączamy w galerii.

Możliwość komentowania została wyłączona.