Konkurs rozstrzygnięty

konkurs_rozstrzygnietyPrawa zwierząt to ważny temat w dzisiejszych czasach. Zwierzęta tak jak ludzie, oprócz zdrowego jedzenia, potrzebują kochającego domu i opieki. Wielu ludzi niestety je krzywdzi, ale my wiemy, że tak nie wolno.

Temat praw zwierząt był kolejnym zadaniem konkursowym w ramach współpracy z Radą Programu Bezpieczne Miasto i śremską Policją. 23 stycznia br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród naszym uczniom. Na to szczególne spotkanie do siedziby naszej szkoły przybyli przedstawiciele Rady Programu Bezpieczne Miasto (pan Bartosz Żeleźny, Pani Barbara Jabłońska), Policji (komendant Komendy Powiatowy Policji w Śremie podinspektor Paweł Kiliańczyk, nadkomisarz Ewa Kasińska), nie zabrakło także lokalnych mediów.

Zgodnie z harmonogramem na wstępie przedstawiona została historia naszych cyklicznych spotkań i konkursów, po czym wręczono nagrody i dyplomy.

W grupie młodszej zwycięstwo przypadło Wojtkowi Gołębiakowi, który opisał historię swojego adoptowanego psa oraz chomika. Drugie miejsce zajęli ex aequo uczniowie klasy IV i VI oraz grupa uczniów z klasy I-III – Wojtek Nika, Jakub Gendera i Jakub Rudnicki. Z kolei wśród starszych uczniów pierwsze miejsce przypadło Kindze Nowickiej, która serią rysunków przedstawiła smutną historię źle traktowanych psów. Drugie miejsce przypadło duetowi Paweł Kubiak/Maciej Skrzypczak oraz Dorocie Kubiak. Nagrody dla uczniów ufundowała Rada Programu Bezpieczne Miasto.

Spotkanie zwieńczyło przemówienie pana Bartosza Żeleźnego oraz występ szkolnej grupy artystycznej, która zaprezentowała utwór „Tolerancja”.

Możliwość komentowania została wyłączona.